Росіянина оштрафували на 30 тис. рублів за пост «Путін – казковий долб***»

Getty Images

Як повідомляє "Медуза", жителю міста Мала Вішера Юрію Картижеву 34 роки, він нещодавно звільнився з колонії, де відсидів більше 2 років за крадіжку (чоловік визнав свою провину і звільнився умовно-достроково).

На своїй сторінці у "ВКонтакте" Картижев постійно критикує російську владу.

Згідно з матеріалами адміністративного провадження, 31 березня Картижев опублікував на своїй сторінці два відео про російську владу.

Одне з них розповідало про те, що уряд Росії вирішив надати Киргизії безоплатну допомогу в розмірі 30 мільйонів доларів; другий ролик – опитування жителів Костроми про "Єдину Росію".

Згідно прикладеними до справи скриншотами, обидва відео Картижев підписав "Путін – казковий долб***".

Картижев підтвердив "Медузі", що публікував ролики, але уточнив, що в постах лайки не було, мовляв, він написав "Путін – казковий дол...", а це може означати що завгодно, аж до "Путін – казковий довгожитель".

Картижев впевнений, що напис "Путін – казковий *******" на його сторінці залишили поліцейські, які нібито зламали його сторінку і відредагували пости.

Відзначається, що закон про неповагу до влади набрав чинності 29 березня. Пости на сторінці Картижева з'явилися через два дні.

А вже 2 квітня капітан поліції на прізвище Ментовський з відділення МВС по Маловішерському району склав рапорт про те, що виявив на сторінці Картижева пости, які "ображають суспільну мораль", і демонструють "явну неповагу до держави".

3 квітня проти Картижева порушили справу про адміністративне правопорушення за статтею про неповагу до влади.

Картижев каже, що поліцейські вимагали від нього визнати провину. Він запевняв, що написав тільки "Путін – казковий дол ..." і не використав мат.

22 квітня жителя Новгородської області оштрафували на 30 тисяч рублів. Чоловік збирається скаржитися в ЄСПЛ.

Нагадаємо, раніше Путін підписав нові закони, які забороняють розповсюджувати недостовірну інформацію, а також ту, яка ображає владу. «За образу суспільства, держави, офіційних символів РФ і органів державної влади» при першому порушенні передбачений штраф в розмірі від 30 тисяч рублів. Максимальне покарання за порушення такого закону — 15 діб арешту.

Вперше законодавче нововведення застосували на початку квітня цього року, змусивши кілька ЗМІ видалили замітки про графіті, яке ображало президента РФ Володимира Путіна.

 

comments powered by Disqus