Правозахисники закликали Facebook запровадити більш чіткі правила модерації контенту

theverge.com

Як пише The Verge, мова йде про принципи Santa Clara — основи модерації контенту, що цього року розробили науковці та громадські організації.

«Громадянське суспільство по всьому світу критикує стандарти спільноти Facebook, якими вона послуговується, щоб фільтрувати викривлену інформацію. Вони не однаково застосовуються у різних мовах та культурних контекстах. Ми пропонуємо механізм, що зможе виправити цю ситуацію, та приведе до більшої прозорості і свободи висловлення думок користувачів», — йдеться у листі.

Принципи Santa Clara мають чітке пояснення того, чому публікація чи профіль порушують правила Facebook. Вони містять систему апеляцій, яка передбачає повторну перевірку посту людиною-модератором. Крім того, передбачені регулярні звіти, які роз’яснюватимуть, скільки постів було прибрано, а також скільки випадків були оскаржені.

Ці принципи мають заохотити компанії збалансувати свої політики щодо прав окремих користувачів та необхідності усунення шкідливих матеріалів.

У Facebook відповіли, що вони усвідомлюють важливість проблеми. Саме тому компанія з квітня запровадила можливість апеляцій та опублікувала детальний звіт з усунення шкідливого контенту.

Нагадаємо, раніше «Детектор медіа» писав, що Facebook  дозволить французькому регулятору моніторити модерацію мови ворожнечі на платформі.

comments powered by Disqus