Медіа знайшли слабкі сторони архіву політичної реклами від Facebook

Медіа знайшли слабкі сторони архіву політичної реклами від Facebook

12:30,
19 Жовтня 2018
2328

Медіа знайшли слабкі сторони архіву політичної реклами від Facebook

12:30,
19 Жовтня 2018
2328
Медіа знайшли слабкі сторони архіву політичної реклами від Facebook
Медіа знайшли слабкі сторони архіву політичної реклами від Facebook
Автори:
Соціальна мережа Facebook відкрила архів рекламних оголошень на платформі. Медійники дослідили його і знайшли слабкі сторони.

Як пише The Verge, нещодавно архів політичної реклами, яку запускали у Facebook став доступний для досліджень. Він відкритий по рекламі Канади, США і Великої Британії.

Компанія намагається повернути довіру, яка була підірвана після утручань у вибори США у 2016 році. В архіві будь-хто може переглянути інформацію про компанію, що запустила рекламу, скільки грошей вона витратила, яка була цільова аудиторія. Крім того, рекламодавець, який хоче запустити політичну рекламу повинен мати ідентифікатор від уряду. Утім є в архіву і свої мінуси.

Журналіст видання The Atlantic Алексіс Мадригал (Alexis Madrigal) каже, що є лазівка, яка дозволяє рекламодавцям затушувати свою ідентичність. Приміром, можна проводити платіжки через компанії з обмеженою відповідальністю.  Однією з таких є організація MotiveAI, що заснована першим і єдиним екс-головним редактором Facebook Деном Флетчером (Dan Fletcher). Ця компанія, згідно свого веб-сайту, «працює з малими групами клієнтів для поширення ідей».

Сайт The Daily Beast пов’язує MotiveAI із більш відомою компанією News for Democracy, що створює політичну рекламу і використовує її для просування 14 сторінок. Лише за вересень компанія витратила $400,000, що принесло більше 16 мільйонів показів реклами. Це один з найбільших політичних рекламодавців у Facebook.

Хоча Facebook вимагає від рекламодавців публічно писати, хто заплатив за рекламу, вони можуть вказати будь-що у цьому полі — навіть «свободолюбиві американці». І хоча сам Facebook знатиме реального творця кампанії, ця інформація не буде доступна усім.

Нагадаємо, «Детектор медіа» писав, що нове дослідження від працівників Стенфордського і Нью-Йоркського університетів показало значне падіння поширення фейкових новин у соціальній мережі Facebook після 2016 року. Нещодавно також інша соціальна мережа Twitter опублікувала базу з майже 4 тисяч акаунтів російських «тролів».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Скриншот
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду