Групу французьких журналістів звинувачують в онлайн-цькуванні колег

fbnewsroomus.files

Як повідомляє BBC, у цій групі було близько 30 учасників. Вони поширювали порнографічні меми і підроблені світлини, щоб принизити своїх жертв. Групу викрило французьке видання Libération.

З того часу десятки жінок, які стали жертвами цькувань, почали ділитись своїми історіями. Серед журналістів, роботу яких призупинили, був редактор Libération Олександр Ервод (Alexandre Hervaud). Директор видання Лорен Жофін (Laurent Joffrin) анонсував внутрішнє розслідування.

У створенні групи зізнався фрілансер Libération Вінсент Глад (Vincent Glad). За його словами, онлайн-спільнота була створена в 2009 році. У Twitter він вибачився за такі дії і написав, що «усвідомив неприйнятність таких практик, а група Ligue du LOL не була смішною».

Вибачився у Twitter й Олександр Ервод, але згодом атакував осіб, які «із завзяттям» відреагували на припинення його роботи.

Окрім закритої групи, учасники Ligue du LOL також завели акаунт у Twitter, завдяки якому цькували журналістів, письменників та активістів. Здебільшого жертвами ставали саме жінки.

Учасником групи також був редактор журналу Les Inrockuptibles Девід Дусе (David Doucet). Він визнав, що злив у мережу фейкове інтерв’ю, де начебто пропонував роботу ведучій Флоренс Порсель (Florence Porcel).

Членами групи The Guardian називає редактора онлайн-видання Slate Крістофа Каррона (Christophe Carron), ведучого подкасту Bouffons Гільхема Маліссена (Guilhem Malissen), комунікаційника з Publicis Consultants Рено Луберт-Аледо (Renaud Loubert-Aledo), а також журналіста Гійома Ледіта (Guillaume Ledit). Їхня робота в організаціях призупинена у зв’язку зі скандалом.

Міністр Франції з цифрових питань Мунір Маджубі (Mounir Mahjoubi) назвав членів Facebook-групи невдахами. «Це спільнота людей, які сп’яніли від своєї влади і вважають, що можуть насміхатися [у мережі] з інших. Але їхні насмішки мають наслідки у реальному житті», — сказав він.

Раніше «Детектор медіа» писав, що жінки, які ведуть відеоблоги про науку, отримують в два рази більше негативу, ніж чоловіки.

 

comments powered by Disqus