Facebook пропонує виконавцям сотні мільйонів доларів за права на музику - Bloomberg

The Verge

Обсяг публікацій з роликами та переглядів відео на Facebook останніми роками значно збільшився й значною мірою він припадає на музичні відеокліпи, на які Facebook не має прав, пише Bloomberg. Правовласники місяцями вели переговори з Facebook через порушення їх прав на кліпи, які поширюються в мережі. Facebook пообіцяла створити систему, яка дозволятиме ідентифікувати та видаляти відео, які порушують авторське право.

Джерела Bloomberg, обізнані з ситуацією, розповіли, що розробка такої системи займе два роки, що не влаштовує жодну зі сторін. Тому зараз вони ведуть переговори про показ музичних кліпів на новій, нещодавно презентованій платформі Facebook Watch. У разі успіху Facebook зможе залучити мільярди доларів додаткового доходу від реклами і кинути виклик YouTube, який зараз є найбільшим сайтом-рекламодавцем з онлайн-відео. Про точну суму виплат, яку пропонує Facebook, поки не відомо. Втім, за даними видання, мова йде про «сотні мільйонів доларів».

На думку The Verge, якщо Facebook вдасться домовитись із правовласниками про трансляцію відеокліпів на своїй платформі, це збільшить не тільки кількість її корситувачів, але й тривалість та глибину переглядів на ній.

Нагадаємо, на початку серпня соцмережа запустила сервіс Facebook Watch, на якому будуть представлені як відео користувачів із соцмережі, так і професійно зняті шоу. Поки що вона повноцінно працює у США. У квітні цього року в медіа також з’явилась інформація про те, що Facebook буде платити виданням за створення відеоконтенту. Вони отримуватимуть щомісячні виплати за умови створення обумовленої кількості відео.

comments powered by Disqus