Facebook анонсував нові зміни у своєму алгоритмі

BuzzSumo

«Наша мета - показати людям публікації, які є найбільш актуальними для них. Ми оголошуємо два оновлення, щоб кращі пости з'являлися у вашій стрічці новин», - пише Facebook.  Компанія запустила нові сигнали для «кращої ідентифікації та ранжування автентичного контенту» та новий алгоритм, який швидше розпізнатиме новини, релевантні для користувача. Facebook братиме до уваги такі сигнали, як близькість знайомства з людиною або сторінкою, що розміщає пости, а також універсальні сигнали - лайки, поширення та коментарі.

Щоб запровадити оновлення, Facebook категоризуватиме сторінки, які часто поширюють недостовірні повідомлення, наприклад, фейкові новини, або повідомлення з клікбейт-заголовками та частіше приховуватиме їх публікації, пояснює TechCrunch.  Якщо пости сторінки користувачі часто приховують, значить вони скоріше за все не є автентичними. Натоміть Facebook ставить за мету швидше розпізнавати справжній контент і надати йому перевагу в стрічці.

Наприклад, якщо стаття The Washington Post стане популярною в мережі, алгоритм вважатиме її важливою і швидше розмістить її на початку стрічки користувача. Як зазначив Facebook, оновлення не позначаться негативно на сторінках брендів. Соцмережа радить їм розміщувати історії, релевантні для своєї аудиторії.

«Це нове зусилля Facebook вилучити фейкові новини зі своєї стрічки. Минулого місяця компанія оголосила ряд інших функцій: від співпраці з відомими органцзаціями-фактчекерами до запровадження позначок про сумнівне джерело новини», - зазначає  TechCrunch.

Останнє оновлення алгоритму Facebook, яке відбулося ще минулого року, мало на меті виявляти інформативні пости та показувати їх вище у стрічці. Тоді Nieman Lab звернув увагу на те, що сторінки ЗМІ у соцмережі втратять значну частину охоплення. Financial Times також писав про значну втрату охоплення аудиторії зі сторнони медіакомпаній після зміни алгоритму. Кількість переглядів кожного окремого матеріалу, опублікованого на офіційних сторінках компаній, впала на 42%. 

comments powered by Disqus