Дані мільйонів блогерів Instagram опинилися у відкритому доступі

Нещодавно у відкритому доступі опинилася база з більш ніж 49 млн записів з контактною інформацією блогерів і брендів Instagram, повідомляє TechCrunch. Там зазначають, що спеціаліст з кібербезпеки Анураг Сен виявив базу даних на Amazon Web Services.

Видання пише, що кожен запис містив не лише загальнодоступну інформацію про профілі в Instagram, але також адресу електронної пошти і номер телефону власників акаунтів. Повідомляється, що ця база даних пов'язана з індійською компанією Chtrbox, яка займається маркетингом у соціальних мережах.

Кожен запис з бази даних містив інформацію про вартість аккаунта, яка розраховувалася, виходячи з числа підписників, охоплення, кількості лайків та інших показників. За цими даними визначали, скільки саме можна заплатити блогеру за розміщення реклами.

TechCrunch зв'язався з декількома людьми, чиї особисті дані зберігаються у відкритому доступі. Ці користувачі підтвердили, що їх адресу електронної пошти і номер телефону з бази даних використовувалися для налаштування облікового запису в Instagram. При цьому вони навіть не мали ніякого відношення до Chtrbox.

Пишуть також, що після інформаційного запиту журналістів Chtrbox відключив базу даних. У Facebook, яко володіє Instagram, виданню заявили, що вивчають отримані відомості. Компанія намагається зрозуміти, звідки були взяті контакти користувачів: з Instagram або інших джерел. Також Facebook звернулася за роз'ясненнями до Chtrbox.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що дослідники знайшли базу даних з інформацією про 540 млн користувачів Facebook.

comments powered by Disqus