Russia Today заявила про запуск проекту для викриття фейків

Screen Shot, Fakecheck

Про це йдеться на сайті проекту.  

«Першою жертвою інформаційних війн стають факти. Надлишок джерел і постійно зростаюча роль соцмереж привели до того, що інформація поширюється зі швидкістю лісової пожежі, а недостовірні повідомлення, чутки і просто вигадані фейки потрапляють в ЗМІ, впливаючи на новинну картину дня. Проект RT допоможе вам відокремити факти від фейків», — йдеться в описі Fakecheck.

Поки що на сайті проекту опублікували шість історій. Чотири з них присвячені Сирії і нібито несправедливій критиці сирійського президента Башара Асада, дві інші — нібито несправедливій критиці президента США Дональда Трампа. У більшості історій Russia Today будує викриття на одному джерелі.

 

Russia Today — російська мережна багатомовна телекомпанія, що фінансується Кремлем. У листопаді Європарламент ухвалив резолюцію про протидію російській пропаганді, в якій основними загрозами визнали RT та інформаційне агенство Sputnik, що також фінансується Кремлем. 

Нагадуємо, що нещодавно сенаторка-демократ Джин Шахін (Jeanne Shaheen) внесла на розгляд Сенату США законопроект, який вимагає у Мін'юсту США провести розслідування щодо російського телеканалу RT. Мін'юст має перевірити чи не порушує RT закон, що визначає правила діяльності закордонних агентів на території Америки. «У нас є вагомі причини вважати, що RT News координує з урядом Росії поширення дезінформації та підрив нашого демократичного процесу. Американська громадськість має право знати, чи це так. RT News публічно завляла, що може уникнути наших законів, використовуючи компанії-прокладки, і настав час Мін'юсту провести розслідування», - йдеться у заяві сенаторки.

Також нагадуємо, що 6 січня американські спецслужби опублікували доповідь, відповідно до якої RT (Russia Today) та Sputnik активно поширювали меседжі російського уряду, спрямовані на дискредитацію Гілларі Клінтон та підтримку Дональда Трампа.

comments powered by Disqus