Рух ЧЕСНО заявив про DDoS-атаки на свій сайт

Стик

Таку інформацію громадський рух розмістив на своєму офіційному сайті. За словами представників руху, вже понад місяць зловмисники намагаються заблокувати виборцям доступ до інформації про кандидатів у Президенти.

«Ми дуже швидко відреагували на проблему й відновили доступ до сайту для користувачів. Для цього знадобилося 30 хвилин. Ми з подивом з’ясували, що захист сайту намагаються здолати вже понад місяць. Зловмисники надсилають понад сотню тисяч фейкових клієнтських запитів до веб-сторінок ЧЕСНО щодня. Більшість із них надходили із США, Нідерландів, Франції та Китаю», – розповідають IT-фахівці Руху ЧЕСНО про перебіг атаки.


Ознакою атаки стало раптове збільшення кількості унікальних відвідувачів сайту. Так, за одну добу, 8 березня, цей показник зріс із приблизно 10 тисяч (дані за минулий місяць) до майже 30 тисяч на день. 20 тисяч нових унікальних користувачів – це й була бот-мережа, яка на піку атаки на сервер створила того дня майже 200 тисяч запитів.

Водночас IT-фахівці Руху ЧЕСНО виявили, що протягом місяця денна кількість запитів неодноразово доходила до пікової позначки.

Піки хакерської атаки були зафіксовані 15-16 лютого (493 та 498 тисяч запитів щодня), 4 березня (456 тисяч за день), 5 березня (448 тисяч за день).

«Окрім того, була спроба зламати сервери Руху ЧЕСНО. Це сталося в середині лютого. Зловмисники безуспішно намагалися знайти уразливі точки на сервері. Коли атака досягла піку, ми посилили захист, але хакери не облишили сподівань покласти сайт, тож атакують Рух ЧЕСНО й досі», – підкреслюють ІТ-фахівці.

Нагадаємо, нещодавно Facebook подала до суду на двох українських хакерів. Їх звинувачують у викраденні даних понад 60 000 користувачів.

 

comments powered by Disqus