Молоді журналісти України записали відеозвернення до російських ЗМІ

До створення цього ролика слухачів Школи журналістики спонукала неправда, перекручені факти та вирвані з контексту думки у провладних російських медіа. Особливо чітко відстежуються ці особливості, вважають автори, у передачі «Военная тайна с Игорем Прокопенко» (РЕН ТВ), в якій їхнє рідне місто – Івано-Франківськ - показали депресивним регіоном, а їхніх однолітків – дітьми, агресивно налаштованими до представників російського народу.

Молодих журналістів обурили вислови: «Эксперты считают: Запад и Восток Украины плохо понимают друг друга потому, что исторически, на протяжении столетий они были частью разных государств»; «Нам пришлось много оставить за кадром. Нам показалось неэтичным показывать украинских деток, которые рассказывали, что все русские плохие и злые и  с гордостью называют себя «бандерятами».

У відеоролику молодь висловила свою незгоду із діяльністю російських медіа та закликала їх говорити правду.

Те, що в їхньому рідному людей не ділять на «першосортних та другосортних» демонструють синхрони людей із Камбоджі, Конго, Об’єднаних Арабських Еміратів, учнів, які навчаються в школах з російською та польською мовами викладання.

Презентуючи відеороботу представникам Союзу журналістів Росії, перший секретар Національної Спілки журналістів України Сергій Томіленко наголосив, що українські колеги очікують від російських ЗМІ об’єктивного інформування про українські події.

«Професіонали повинні не лише констатувати численні факти перетворення медіа на агітаційні рупори, але й боротися з пропагандою, - каже Сергій Томіленко. – Прості слова молодих журналістів з Івано-Франківська спрямовані на присоромлення «дорослих» колег, які підносять патрони в інформаційній війні проти Україні.

comments powered by Disqus