Ісламісти Al-Shabaab оголосили війну Інтернету

uk.wikipedia.org

Бойовики висунули ультиматум усім провайдерам, які забезпечують доступ до світової мережі, – у 15-денний термін відключити сервіси. Проти тих, хто не виконає цю  заборону, передбачено санкції. «Кожна компанія чи особа, які нехтуватимуть цим наказом, вважатиметься колабораціоністською. Ставлення до неї  визначатиметься законами шаріату», – застерігають бойовики Al-Shaab.

Репортери без кордонів розцінили дії ісламістської міліції як «безпрецедентний наступ проти свободи інформації», що має на меті «знищити інформаційну платформу та будь-які комунікації», «відрізати захоплені території від решти Сомалі та світу, приректи їх на мовчання».  «Особливу тривогу викликає те, – наголошує організація, – що Al-Shabaab вважає мобільний Інтернет знаряддям порушення приватного життя у той час, як для нас доступ  до Інтернету – це фундаментальне право, закріплене   Об’єднаними Націями».

Стратегія Al-Shabaab, яка фігурує у списку RSF «Хижаків за свободою інформації» (les Prédateurs de la liberté d’information), не нова. Це контроль  населення, методом позбавлення його інформації. Вона визначається також військовими поразками. Їх в останні два роки ісламістські бойовики зазнали від урядової армії, яку підтримує військовий контингент Африканського Союзу.

«Репортери» нагадують, що раніше бойовики Al-Shabaab захопили місто Бараве (Barawe) та вимагали від його мешканців здати місцевій владі телевізори. Сомалійці широко користуються Інтернетом, особливо у смартфонах. Однак ісламісти вважають його знаряддям шпигунства. 

comments powered by Disqus