Японія вимагає від США пояснити інформацію Wikileaks

static01.nyt.com

Про це на прес-конференції заявив генеральний секретар кабінет міністрів країни Йосіхіде Суга, пише російська служба BBC.

Наприкінці минулого тижня Wikileaks опублікував звіт, з якого випливає, що Агенство національної безпеки США протягом кількох років прослуховувало телефони японського прем’єр міністра Сіндзо Абе, інших членів уряду, а також ключових працівників Mitsubishi та керівників підрозділу бензину компанії Mitsui.

«Це те, що дійсно було вкрай образливим, адже ми союзники», - сказав Суга.

Документи свідчать, що агенти АНБ прослуховували телефонні розмови японських високопосадовців, у тому числі прем’єр-міністра Сіндзо Абе. Відбувалося це в період з вересня 2006 року до вересня 2007 року. Зокрема, перехоплювались розмови по «урядовій телефонній лінії VIP».

Також прослуховували виконавчого секретаря Секретаріату кабінету міністрів Йошихіде Суга, кількох високопосадовців Центрального банку, міністерства фінансів, міністерства економіки, торгівлі та індустрії.

Як писав MediaSapiens на початку липня, Агентство національної безпеки США протягом десяти років прослуховувало ключові телефонні номери німецького керівництва. За даними WikiLeaks, всього американські спецслужби прослуховували 125 ключових номерів, у тому числі особистий мобільний телефон Ангели Меркель, телефони помічників канцлера, її співробітників відомства і навіть факс. 

comments powered by Disqus