В Іспанії арештували найбільшого кібершахрая в історії країни

El Mundo

Поліція Іспанії затримала у Мадриді 23-річного чоловіка, якого правоохоронці називають найбільшим кібершахраєм в історії країни. Про це повідомляє місцеве видання El Mundo. 

Кібершахрая прозвали Люпеном за аналогією з ім’ям героя відомих романів французького письменника Моріса Леблана. Ордери на його арешт видали одночасно 25 іспанських судів.

Використовуючи логотипи відомих магазинів, іспанський кібершахрай створював фіктивні сайти з онлайн-продажів. Там він переважно пропонував електроніку — ігрові відеоприставки і мобільні телефони. Сайти діяли декількох днів, після чого закривалися.

Зазначається, що всі його злочини підсумувати дуже складно, як і визначити, скільки тисяч людей він обдурив. Правоохоронці Іспанії припускають, що завдяки шахрайським операціям і схемам йому вдавалося заробляти до 300 тисяч євро щомісяця. Повідомляється, що в окремі дні іспанська поліція отримувала до 150 скарг на шахрайство в інтернеті.

Затриманий часто використовував різні імена і постійно змінював місце проживання. Зупинявся в готелях і апартаментах не більше ніж на тиждень.

Крім самого Люпена, були також затримані ще дві людини. Під час обшуку правоохоронці вилучили 50 телефонів і 100 сім-карт, зареєстрованих на підставних осіб.

Нагадаємо, у Запоріжжі судитимуть хакера, який створив вірус, що викрадає дані.

comments powered by Disqus