Український мобільний оператор розповів, які дані збирає про своїх клієнтів

Український мобільний оператор розповів, які дані збирає про своїх клієнтів

10:17,
3 Червня 2019
5933

Український мобільний оператор розповів, які дані збирає про своїх клієнтів

10:17,
3 Червня 2019
5933
Український мобільний оператор розповів, які дані збирає про своїх клієнтів
Український мобільний оператор розповів, які дані збирає про своїх клієнтів
Автори:
Компанії мобільного зв'язку можуть визначити, який спосіб життя веде абонент та скільки заробляє.

На прохання видання Liga.Tech компанія Vodafone Ukraine розповіла, як мобільні оператори складають поведінкові портрети клієнтів за їхніми «цифровими слідами» та як монетизують ці дані.

За словами представників компанії, дані мобільних операторів про захворювання клієнта та регулярність його візитів до лікаря корисні для страхових компаній, які можуть запропонувати їм медичне страхування або подовжити, якщо вже є. Оператори також можуть визначати поширення епідемій, аналізуючи зростання кількості та географію відвідувань медичних установ.

Дані про переміщення дозволять визначити спосіб життя абонента — куди і як часто він їздить, чи часто подорожує, як саме дістається до офісу та як часто ходить до ТРЦ, кафе, кінотеатри. На основі таких даних маркетологи можуть пропонувати персоналізовані рекламні кампанії. Наприклад, як виявилося, визначити, що та чи інша людина має домашню тварину. Відповідно, таким людм частіше пропонують товари для кішки чи собаки. Якщо ж у користувача є автомобіль, то маркетологи зроблять висновок про ваші доходи.

Як уточнили у компанії, Vodafone відстежує пошукові запити користувачів і відразу показує їм таргетовану рекламу. Якщо ж людина припиняє користуватися гаджетом, то компанія зробить висновок, що телефон зламався або втрачений. Тоді буде пропонувати рекламу з пропозицією придбати новий гаджет.

Мобільні оператори також можуть надавати банкам послугу так званого кредитного скорингу — оцінки кредитоспроможності того  чи іншого клієнта. Таку ж послугу можуть надати й самому клієнтові, розробивши прогноз, чи є шанси отримати позику в тому чи іншому банку, пише видання «Хмарочос».

Повідомили також, що оператори мобільного зв’язку також розробляють для HR-менеджерів спеціальні «моделі відпливу кадрів» — аналізують, хто зі співробітників може залишити компанію найближчим часом. За допомогою таких же моделей вони прогнозують, чи є ризик втратити власного абонента.

Нагадаємо, раніше ми писали, що дані з Facebook дозволяли оцінити платоспроможність користувачів.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду