У НАТО занепокоєні через російські кібератаки

Про «безвідповідальну поведінку» РФ йдеться у проекті резолюції, повідомило агентство «Укрінформ».

«Асамблея схвильована все більш активною й безвідповідальною поведінкою Росії, що виявляється у формі кібератак, використання сили проти сусідів, незаконного застосування хімічних речовин для замаху на вбивство на території одного з членів Альянсу, а також підступного підриву Москвою демократичних інституцій та принципів шляхом втручання у вибори й проведення дезінформаційних кампаній», — стверджується у  документі.

В резолюції також звернули увагу на те, що Росія у своїх стратегічних документах називає НАТО противником і вбачає у діях Альянсу загрозу. «Асамблея усвідомлює, що зміни у російських доктринах в період між 2010 та 2014 роками визначили НАТО де-факто супротивником і що Росія вважає дії Альянсу у Центральній та Східній Європі прямими загрозами російським національним інтересам», —  констатували в НАТО.

Нагадаємо, 12 листопада представники 50 країн та понад 150 компаній зобов'язалися активніше боротися з кіберзлочинністю. Серед підписантів відповідного документа немає зокрема Росії, Китаю та США.

У вересні Палата представників США одноголосно схвалила законопроект про санкції за кіберзлочини. Такий крок мав на меті захистити країну від втручання у виборчі процеси та від впливу на найважливіші об’єкти інфраструктури. У жовтні ж Департамент юстиції США висунув звинувачення семи російським офіцерам ГРУ в здійсненні низки кібератак.

Минулого місяця також уряд Великої Британії звинуватив військову розвідку Росії в причетності до чотирьох великих кібератак.
 
Нещодавно координатор міжнародної політики з кібербезпеки у Міністерстві закордонних справ Польщі Марек Щигель заявив, що в Європейському союзі активно обговорюють запровадження механізму санкцій за проведення кібератак.
comments powered by Disqus