У Каліфорнії заборонили публікувати глибинні фейки про політиків

Cnet

Губернатор Каліфорнії підписав два законопроєкти, які обмежують використання технології Deepfake у цьому штаті. Про це повідомляє видання CNet.

Перший документ забороняє розміщувати відредаговані відео з кандидатами на виборах за 60 днів до голосування. Другий законопроєкт дозволяє жителям штату подати в суд, якщо їх обличчя вставлять у глибинний фейк у порно.

Представник Каліфорнійської Асамблеї Марк Берман заявив, що глибинні фейки з політиками можуть обманювати громадськість і впливати на результати виборів. Він назвав технологію Deepfake небезпечним інструментом для тих, хто збирається вести кампанії по дезінформації, щоб збити з пантелику виборців.

В той же час представники Американського союзу громадянських свобод не погодили з законом. Там вважають, що така норма призведе до ще більшої плутанини серед виборців, нечесних судових процесів та до придушення свободи слова.

За кілька місяців до цього у соцмережах опублікували діпфейк з Марком Цукербергом, який «розповідав» про владу в Інстаграмі. А до цього активно поширився ролик з «п'яною» спікеркою від демократів Ненсі Пілосі. У Facebook відмовилися видаляти маніпулятивний ролик відразу, проте пообіцяли провести всебічне розслідування, а потім переглянути свою політику щодо глибинних фейків.

Нагадаємо, раніше Facebook виділила 10 млн доларів на розробку технології розпізнавання діпфейків.

Фото: ALEXANDRA ROBINSON/AFP/Getty Images

comments powered by Disqus