Правоохоронці України, Бельгії та США ліквідували даркнет-платформу xDedic

Про це повідомляє офіційний сайт Кіберполіції України.

В інтернет-магазині xDedic продавали доступ до десятків тисяч компрометованих (зламаних) серверів потерпілих компаній та приватних осіб. Доступ до ресурсу можна було отримати через домени як у відкритій мережі, так і в Dark Web.

Хакери зламували доступ через протокол віддаленого робочого столу (RDP). Покупці та продавці торгували такими RDP серверами на цій платформі. Вартість кожного серверу складала від $6 тис. до понад $10 тис.

Розслідування щодо xDedic розпочалося в Бельгії в червні 2016 року. Бельгійці візуалізували інфраструктуру xDedic та отримали цифрові копії її найбільш важливих серверів. Проаналізувавши зміст цих серверів, вони ідентифікували адміністраторів в Україні. Паралельно тривало американське розслідування. Згодом бельгійські, українські й американські слідчі та прокурори почали співпрацю. Допомогу в конфіскації та блокуванні доступу надавали також німецькі правоохоронці.

24 січня відбулися обшуки в дев’яти локаціях в Україні, під час яких конфіскували декілька ІТ-систем і допитали трьох підозрюваних.

Цього ж дня доступ до xDedic було припинено відповідно до рішень американського суду, а складові кримінальної інфраструктури були конфісковані. Користувачі, які намагатимуться отримати доступ до домену xDedic, будуть перенаправлятися на урядову сторінку, на якій міститься пояснення, що цей онлайн магазин перейшов у режим офлайн.

Розслідування справи в Україні, Бельгії та США досі триває.

Нагадаємо, наприкінці грудня кіберполіція повідомила про ліквідацію майданчику поширення викраденої персональної інформації, який приносив хакерам приблизно $22 млн на рік. До документування групи хакерів були задіянні правоохоронці Домініканської Республіки, Індонезії, Іспанії, Франції та України.

comments powered by Disqus