Країни G20 вперше узгодили питання поводження зі штучним інтелектом

nypost.com

Як повідомляє Deutsche Welle, у документі зазначається, що розробники і користувачі технологій ШІ "мають поважати основні юридичні принципи, права людини і демократичні цінності". Для підвищення довіри до технологій ШІ і повної реалізації їх потенціалу необхідно, щоб у центрі використання штучного інтелекту стояла людина.

Інший принцип говорить про те, що системи ШІ мають бути "стійкі, захищені й надійні" протягом усього періоду їх використання і не мають нести з собою "жодних неприйнятних ризиків".

22 травня принципи поводження із ШІ зафіксувала також Організація економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР). Вона об'єднує 36 економічно розвинених країн світу, спільно зі ще 6 державами  Аргентиною, Бразилією, Коста-Рікою, Колумбією, Перу і Румунією. В ОЕСР зазначили, зокрема, про необхідність прозоро вести розробки у сфері ШІ і позначати такі системи відповідним маркуванням.

Як повідомляв “Детектор медіа”, у квітні цього року ЄС також опублікував етичні рекомендації для розробки систем штучного інтелекту.

 

comments powered by Disqus