Кіберполіція викрила чоловіка, який незаконно накопичував дані з баз держустанов

Кіберполіція

Підозрюваний обіймав посаду в компанії, яка обслуговувала державні установи й зокрема військові частини, повідомили в департаменті Кіберполіції, який викрив чоловіка за участі Хмельницького відділу поліції, співробітників СБУ в Хмельницькій області та працівників військової прокуратури Хмельницького гарнізону.

Наразі поліцейські перевіряють, чи продавав 36-річний мешканець Хмельницького комусь інформацію, до якої мав доступ.

До обов’язків підозрюваного входили реалізація, встановлення та обслуговування програмного забезпечення бухгалтерських й облікових систем. У поліції повідомили, що чоловік реалізовував, встановлював та обслуговував програмне забезпечення бухгалтерських й облікових систем, яке входить до санкційного списку.

«Порушуючи вимоги договірних зобов’язань, він таємно отримував доступ до даних працівників цих підприємств, реєстраційних номерів їхніх облікових карток платників податків тощо», – повідомили в Кіберполіції.

На комп'ютерах чоловіка на роботі та вдома під час обшуку виявили інформацію відносно працівників державних установ, яку направили на експертизу.

Правоохоронний орган повідомив, що триває досудове розслідування за ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) КК України.

Хмельниччанину загрожує до шести років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Нагадаємо, цього місяця спеціалісти Департаменту Кіберполіції Національної поліції України помітили розповсюдження шкідливого програмного забезпечення для операційної системи MS Windows. Воно мало на меті уразити зокрема приватних нотаріусів України. 

comments powered by Disqus