Фейсбук виділила 10 млн доларів на розробку технології розпізнавання діпфейків

Vimeo/ Ліворуч - справжнє зображення Леонардо Ді Капріо, праворуч - згенероване ШІ

Як повідомляє Tech Crunch, для цього був створений спеціальний фонд Deepfake Detection Challenge, який отримав 10 мільйонів доларів. Він запуститься в грудні.

Учасникам конкурсу буде доступна публічна база відео з акторами, найманими спеціально для челенджу. Особисті дані користувачів соцмережі пообіцяли не використовувати. 

«Хоча це явище все ще нове, ми все ж перебуваємо у гонці озброєнь, де методи виявлення суперечать методам створення. Все більш переконливі підробки з'являються регулярно, і, хоча вони часто є доброякісними, існує можливість бездоганно поєднати чиєсь обличчя з компроматом. І багатьом знаменитостям це вже зробили», — пише видання.

Фейсбук роздасть гранти та нагородить переможців конкурсу, які «допоможуть індустрії розпізнати відео, створені за допомогою нейромереж та використані для введення користувачів в оману, і запобігти їх поширенню». Участь у конкурсі можуть взяти усі охочі. 

Конкурс триватиме до березня 2020 року. Переможця оберуть завдяки «механізму, що оцінить і порівняє ефективність алгоритмів різних команд».

Як повідомляв «Детектор медіа», у Китаї став популярним додаток, за допомогою якого можна вставити своє обличчя у голлівудський фільм. Інструмент дозволяє створювати «глибинні фейки» за кілька кліків.

 

comments powered by Disqus