ЄС налаштований ввести санкції за кібератаки – МЗС Польщі

pixabay.com

Про це він сказав на міжнародній конференції «Уроки гібридного десятиліття: що треба знати для успішного руху вперед» в Києві, повідомляє «Європейська правда».

«В ЄС обговорюють спеціальний санкційний режим, пов’язаний із кібератаками. В жовтні Рада ЄС обговорювала представлений Європейською службою зовнішніх дій проект санкційних інструментів», – розповів пан Щигель.

За його словами, наразі йдеться про звичайний набір інструментів ЄС для відповіді на порушення безпеки, такі як заборона на в’їзд, заморожування активів тощо.

«В ЄС все більше і більше готовності рішуче відповідати на кібератаки…Мені здається, вже прийшов час для того, щоб розробити спеціальний режим санкцій, який стосувався би кібератак. Вперше ми матимемо інструмент для відповіді на кібератаки в майбутньому», – уважає він.
 
Нагадаємо, в вересні Палата представників США одноголосно схвалила законопроект про санкції за кіберзлочини. Такий крок мав на меті захистити країну від втручання у виборчі процеси та від впливу на найважливіші об’єкти інфраструктури. У жовтні ж Департамент юстиції США висунув звинувачення семи російським офіцерам ГРУ в здійсненні низки кібератак.
 
Минулого місяця також уряд Великої Британії звинуватив військову розвідку Росії в причетності до чотирьох великих кібератак.

 

comments powered by Disqus