Чеські спецслужби вважають, що МЗС країни атакували хакери з Росії
Чеські спецслужби вважають, що МЗС країни атакували хакери з Росії
У доповіді відомства йде мова про дві атаки на МЗС, в ході яких хакери намагалися зламати поштові скриньки. Одну з атак, довгострокову, що розпочалася на початку 2016 року, чеська контррозвідка вважає найсерйознішим випадком кібернападу минулого року. Зловмисники змогли отримати доступ до поштових скриньок 150 співробітників МЗС, з яких вони копіювали електронні листи й владення, отримавши дані і списки можливих жертв в інших державних установах. Друга атака відбулася наприкінці 2016 року, але про неї стало відомо 2017-го.
BIS наголосила, що російські інвестори намагаються за допомогою підставних осіб отримати доступ до державних замовлень стратегічного значення. Служба рекомендує ретельніше стежити за тим, хто є реальним власником компаній, які беруть участь у державних тендерах.
Відомство звертає увагу й на те, що Чехія – не єдина європейська країна, яка стикається з подібною проблемою. За даними BIS, Росія у Чеській Республіці застосовує свою звичайну гібридну стратегію, мета якої – ослабити НАТО, ЄС та їхніх членів окремо. Для цього застосовуються всі наявні інструменти: шпигунство, організована злочинність або корупція, ЗМІ і навіть громадян, які без їхнього відома поширюють дезінформацію. Причому, мета дезінформації нерідко – відвернути увагу від більш важливих подій. «Окремі сегменти або компоненти гібридної стратегії можуть бути тільки димовою завісою, яка має відволікати увагу або спричинити хаос», – йдеться в доповіді.
У звіті також йдеться про активізацію в Чехії шпигунської діяльності з боку Китаю. Уряд ЧР скличе в січні спеціальне засідання для розгляду доповіді BIS.
Нагадаємо, у жовтні уряд Великої Британії звинуватив військову розвідку Росії в причетності до чотирьох великих кібератак.
Також координатор міжнародної політики з кібербезпеки у Міністерстві закордонних справ Польщі Марек Щигель заявив, що в Європейському союзі активно обговорюють запровадження механізму санкцій за проведення кібератак.
Нещодавно стало відомо, що російські кібератаки непокоять членів НАТО й організація планує згадати про це в резолюції «Посилення стримування НАТО на сході».