В Ірані перестав працювати App Store

Bleeping Computer

Блокування App Store в Ірані може бути частиною санкцій, які США наклали на країну, пише The Verge. Apple офіційно не продає свої пристраї в Ірані, але жителі країни можуть привозити їх з-за кордону та перепродавати.

Bleeping Computer з посиланням на користувачів з Ірану описує проблему з доступом до  App Store так: при спробі завантажити та встановити додаток, на екрані з’являється повідомлення про помилку. За даними видання, користувачів блокують за IP-адресами. Раніше вони могли змінити в налаштуваннях регіон App Store і завантажувати додатки, проте Apple закрила цю лазівку.

Сама компанія не пояснювала ситуацію з App Store в Ірані та не стала відповідати на запити журналістів.

Нагадаємо, у січні цього року влада Ірану скасувала заборону Telegram та Instagam. Додатки блокувалися з метою стримання наймасштабніших публічних акцій протесту в країні з 2009 року, які тривали з грудня. В ході протестів загинуло принаймні 22 людини й було затримано 1000 людей. За допомогою Telegram та Instagram протестувальники гуртувалися. Однак Іран продовжує накладати обмеження на інтернет-ресурси, адже соцмережі Facebook і Twitter у країні все ще заблоковані.

comments powered by Disqus