У Китаї камера розпізнала обличчя підозрюваного в злочині серед 60 тисяч людей

pixabay.com

Як пише ВВС, це сталося під час концерту поп-зірки Джекі Чеунг в китайському місті Наньчані.

Поліція повідомила, що 31-річного чоловіка, якого розшукували за економічні злочини, камера розпізнала під час перевірки квитка. Поліція затримала його, як тільки він зайняв своє місце на концерті. 

«Підозрюваний виглядав дуже здивованим, коли його забрали, – повідомив поліцейський Лі Цзінь. – Він не думав, що поліція зможе так швидко зловити його у натовпі з 60 тисяч людей».

Пан Лі також зазначив, що в касах з продажу квитків було встановлено кілька камер з технологією розпізнавання обличчя.

Як пише ВВС, у Китаї встановлено понад 170 мільйонів камер спостереження. Ще 400 мільйонів планують ввести в роботу в найближчі три роки. Багато камер використовують штучний інтелект, зокрема можуть розпізнавати обличчя. Китай є світовим лідером із цієї технології та регулярно нагадує своїм громадянам, що з таким обладнанням практично неможливо сховатися від влади. 

У серпні минулого року поліція провінції Шаньдун арештувала 25 підозрюваних, використовуючи систему розпізнавання обличчя, яка була встановлена на Міжнародному фестивалі пива Циндао.

Нагадаємо, американська компанія Coban Technologies анонсувала запуск відеокамер для поліції, здатних ідентифікувати людей, автомобілі, зброю та навіть робити висновок про підозрілу поведінку перехожих.

В Австралії ж торік повідомили, що запускають систему розпізнавання обличчя на паспортному контролі, що дозволить уникати черг.

comments powered by Disqus