Росія не дала конкуренту Space X радіочастоти

spacenews.com

Як пише «Радіо Свобода», британський проект запускається спільно з Роскосмосом. Просте спецслужби РФ бояться, що втратять контроль над користувачами.

Отримати частоти для роботи в Росії OneWeb, яка заснована колишнім менеджером Google Грегом Уайлером, намагається з кінця 2017 року. Утім отримує відмови. Проти виступали регулятор Роскомнагляд і ФСБ. Остання посилається на «загрозу національній безпеці», писало Reuters.

Згідно проекту, OneWeb має розгорнути на орбіті 900 невеликих супутників, які роздаватимуть інтернет і телефонний зв’язок. Доставляє їх туди Роскосмос. Уряд РФ вже зобов'язав іноземних операторів супутникового інтернету, які працюють на території Росії, отримувати дозвіл на роботу у ФСБ, ФСО і Міністерства оборони, а також передавати трафік через станції сполучення, які працюють в Росії.

«Радіо Свобода» пише, що Росія також хоче запустити аналогічний проект. Але технології для нього Роскосмос планував взяти у OneWeb.

Нагадаємо, раніше у Росії ухвалили закон про ізоляцію інтернету. Він набуде чинності з 1 листопада 2019 року. Коштуватиме РФ така ініціатива близько 30 млрд рублів.

«Детектор медіа» писав, що компанія Ілона Маска SpaceX планує також створити довкола планети мережу супутників, які роздаватимуть інтернет. На орбіту нещодавно вивели першу партію з 60 супутників.

comments powered by Disqus