Intel та ще три компанії США заморожують постачання деталей Huawei. Що буде з 5G?
Intel та ще три компанії США заморожують постачання деталей Huawei. Що буде з 5G?
Компанії США повідомили, що заморожують співпрацю з Huawei, пише Bloomberg з посиланням на власні джерела. Раніше Google також обмежила Huawei постачання обладнання та деяких програмних сервісів.
Intel є основним постачальником серверних чіпів для китайської компанії, Qualcomm надає їй процесори і модеми для багатьох смартфонів, Xilinx продає чіпи, що використовуються в мережах, а Broadcom є постачальником комутаційних мікросхем.
Зараз китайська компанія є найбільшим у світі виробником мережевого обладнання та другим виробником смартфонів. Адміністрація Дональда Трампа звинувачує Huawei у шпигунстві на користь Пекіна.
У компанії заявили, що чекали на такий крок корпорацій США та мають запас обладнання на найближчі три місяці.
Видання відзначає, що блокування роботи Huawei також вплине на роботу американських компаній, приміром, Micron Technology. Крім того, це сповільнить розгортання мережі 5G по всьому світу. Саме технології Huawei низка країн використовують для створення мережі швидкісного мобільного інтернету.
«Кроки американських компаній, швидше за все, призведуть до загострення напруженості між Вашингтоном і Пекіном. Це викликає побоювання, що мета президента Дональда Трампа — утримати Китай, викликавши затяжну холодну війну між найбільшими економіками світу. На додаток до торгівельної боротьби, яка місяцями вражала світові ринки, США тиснуть і на союзників, і на недругів, щоб уникнути використання Huawei для мереж 5G, що стане основою сучасної економіки», — пише Bloomberg.
Нагадаємо, раніше Трамп заборонив використовувати американським компаніям телекомунікаційне обладнання Huawei. ІТ-гігант відповів, що цим кроком Дональд Трамп не зробить свою країну більш безпечною і сильною, а лише сповільнить розвиток 5G у США.
«Huawei є беззаперечним лідером у 5G. Ми готові і хочемо взаємодіяти з урядом США та вживаємо всіх необхідних заходів для забезпечення безпеки нашої продукції. Відсторонення Huawei від ведення бізнесу в США не зробить цю країну безпечнішою або сильнішою. Навпаки, через це рішення США доведеться обмежуватися альтернативами більш низької якості, які сповільнюватимуть розвиток 5G у Сполучених Штатах. В кінцевому підсумку це завдасть шкоди інтересам американських компаній та споживачів. Окрім того, необґрунтовані обмеження порушуватимуть права Huawei та зачіпатимуть інші серйозні правові питання», — кажуть у компанії.
На початку 2019 року у Польщі заарештували працівника Huawei за звинуваченням у шпигунстві для Китаю. Згодом канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що Німеччині потрібні гарантії того, що Huawei не передаватиме дані до Китаю після розгортання 5G.