ФАС оштрафувала Google за скаргою «Яндекса» на 438 млн рублів

vistanews.ru

Про це відомство повідомило на своїй сторінці.  Представники компанії «Яндекс» поскаржилися в ФАС на Google в лютому 2015 року. Російська компанія заявила про те, що корпорація забороняє виробникам смартфонів і планшетів на Android попередньо встановлювати на свої пристрої додатки від сторонніх розробників (зокрема, «Яндекса») і встановлювати їх на головному екрані.

У вересні 2015 року ФАС визнала Google порушником законодавства про конкуренцію і зобов'язала корпорацію зняти будь-які обмеження на попереднє встановлення додатків російського розробника і інших компаній на Android-пристрої.

Пізніше, в березні 2016 року, ФАС порушила адміністративну справу про визначення суми штрафу для Google. Передбачалося, що стягнення може скласти 7% від обороту магазина додатків Google на російському ринку за 2014 рік. 19 травня голова ФАС Ігор Артем'єв заявив, що відомство вирішило ще раз порахувати суму штрафу «іншим шляхом». З моменту порушення справи засідання про призначення штрафу відкладалися більше трьох разів.

Як повідомлялося, у березні цього року Франція стягнула з компанії Google штраф за порушення «права на забуття».  Google порушила припис видаляти інформацію про громадян на їхню вимогу щодо «всіх доменних імен пошуковика, включаючи глобальний домен google.com».

comments powered by Disqus