Facebook платив $20 на місяць користувачам за збір їхніх персональних даних

techcrunch.com

Як пише TechCrunch, додаток називався Facebook Research і працював на операційних системах iOS or Android. Компанія підтвердила існування такої програми.

Джерело зображення: TechCrunch

Раніше Facebook намагався забрати такі дані за допомогою VPN-сервісу Onavo Protect, який запустили у 2013 році. Це допомогло компанії зрозуміти, хто її конкуренти та купити їх. Цей додаток Facebook видалив з магазинів додатків App Store минулого літа після того, як компанія Apple заявила, що він порушує її стандарти.

Але у Facebook кажуть, що вони не шпигували за користувачами. Про це пише The Verge.

 «Незважаючи на перші повідомлення, у цьому немає нічого «секретного»; додаток буквально називався Facebook Research App. Це не «шпигунство», оскільки всі люди, які підписалися на участь, пройшли чіткий процес опитування, вимагаючи їхнього дозволу, і їм заплатили за участь. Зрештою, менше 5 % людей, які вирішили взяти участь у цій програмі дослідження ринку, були підлітками. Всі вони мають підписані форми згоди батьків», — пояснили у компанії.

Вона також заперечила, що цей додаток був розроблений на заміну проекту Onavo Protect.

Проте Apple знову заявила, що додаток Facebook Research не повинен бути доступним у її магазині. Facebook вирішив видалити його з App Store, але для Android він все буде ще доступний.

Нагадаємо, раніше керівник Apple Тім Кук просив Конгрес США посилити законодавство про захист приватних даних.

 

comments powered by Disqus