Акціонери Facebook хочуть незалежного голову компанії замість Цукерберга

ei.marketwatch.com

Як пише DailyMail, інвестори Facebook намагаються зменшити вплив Марка Цукерберга на компанію та змінити структуру акцій. Такі пропозиції є у зверненні до Комісії з цінних паперів та бірж США (за 12 квітня).

З восьми ініціатив дві можуть сильно вплинути на будову компанії. Приміром, в одній з пропозицій йдеться про необхідність «розгляду кандидатури незалежного керівника», який замінить пана Цукерберга.  

Крім того, інвесторів не задовольняє структура акцій. Зараз вони розділені за класами — A та B. Останні мають у десять разів більшу силу під час голосування, ніж клас А. Наразі Цукерберг володіє 75 % акцій класу В.

Акціонери вимагають «справедливих та відповідних механізмів, за допомогою яких може бути усунені непропорційні права акціонерів класу В».  

Однією з причин необхідності таких змін вони називають поширення у соціальних мережах компанії неправдивої інформації.

«Фальшиві новини, втручання у вибори та загрози нашій демократії — акціонерам потрібно більше, ніж просте заперечення, відхилення та відтермінування. Ми закликаємо акціонерів голосувати "ЗА" план рекапіталізації для всіх випущених акцій з одним голосом на одну акцію», — йдеться у поданні.

Facebook закликав акціонерів не голосувати за ці зміни.

Також у документі йдеться про те, що з липня 2018 року оціночна вартість Facebook впала на 40% через рішення керівництва і правління, які не змогли захистити вартість акцій.

Нагадаємо, нещодавно Марк Цукерберг сказав, що не може гарантувати відсутність втручання через Facebook у вибори до Європарламенту, бо «досвідчені уряди покращують свої тактики».

comments powered by Disqus