Спроба влади Кувейту приховати новину про підготовку державного перевороту спрацювала проти неї
Спроба влади Кувейту приховати новину про підготовку державного перевороту спрацювала проти неї
Скандал почався з того, що генеральний прокурор Кувейту Дхерар аль-Асуссі (Dherar Аль- Asoussi) заборонив журналістам висвітлювати розслідування магнітофонного запису про позірну спробу державного перевороту. Він стверджував, що урядовці виступлять з публічними заявами з цього приводу «коли настане слушний час».
МеdiaSapiens повідомляв, що генпрокурор ухвалив це рішення у відповідь на позов про дифамацію стосовно твітів, що «завдають шкоди національним інтересам та єдності країни» і що розслідування суперечливої справи про «нібито існуючу» стрічку про змову «деяких осіб» з метою повалення режиму та підриву влади його Величності еміра «повинно здійснюватися таємно».
З’явилася також постанова суду, згідно з якою періодичні видання, починаючи з 21 квітня, мали на два тижні зупинити публікацію матеріалів на цю чутливу тему. Однак дві газети - Al Watan та Alam Alyawm - кинули виклик цій забороні.
Замість того, щоб поховати інформацію про розслідування, судова постанова справила протилежний ефект, відзначає медіаексперт. Вона привернула пильнішу увагу міжнародних медіа – інформаційних агенцій, газет та телеканалів. Новина, що могла залишитися локальною, стала світовою.
Швидкий пошук у Google виявляє численні посилання у регіональних та міжнародних ЗМІ, пов'язаних із судовим покаранням газет за урядовим позовом.
У самому Кувейті гостра тема теж не канула у забуття. Менеджери більшості періодичних видань виконують заборону. Однак головний редактор Al Watan шейх Халіфа Алі аль- Халіфа ал-Сабах (Khalifa Ali AL-Khalifa AL-Sabah), який належить до правлячої королівської родини, заявив, що його видання оскаржуватиме судове рішення.
Ситуація із забороною, відзначає автор блоґу, позбавляє читачів доступу до інформації, робить, редакторів та кореспондентів уразливими до залякувань, завдає фінансових збитків незалежним новинним інформаційним медіа у сферах реклами та продажу накладів.
У Кувейті втручання влади у висвітлення новин суперечить демократичним реформам, здійсненим нею в останні роки, вважає Спенс. У цій країні відносно вільне медіасередовище, особливо порівняно з набагато більшими обмеженнями преси, що діють у сусідніх країнах Перської затоки.
Попри зусилля кувейтської влади поховати новину про аудіо-записи щодо спроби державного перевороту, журналісти щоденних газет Al Watan і Alam Alyawm продовжують публікувати заборонену інформацію в Інтернеті відзначає автор блоґу.