Британські журналісти можуть потрапити до в’язниці, просто поставивши запитання

00:00,
18 Квітня 2011
1101

Британські журналісти можуть потрапити до в’язниці, просто поставивши запитання

00:00,
18 Квітня 2011
1101
Британські журналісти можуть потрапити до в’язниці, просто поставивши запитання
Парламентарі стурбовані практикою судів накладати гриф анонімності на імена у справах.

 

Британський депутат Джон Хемінгз поділився з журналістами занепокоєнням щодо практики судів країни накладати обмеження на інформацію, що стосується позовів та процесів. За його даними, за останні півтора роки було видано принаймні 20 таких судових наказів. Ними, зокрема, заборонялося називати у пресі імена фігурантів справ про наклеп; отримувач позбавлявся права звернутися по допомогу у справі до члена парламенту від свого округу. Нафтотрейдер Trafigura спромігся отримати такий документ, який забороняв The Guardian друкувати документи про витік відходів і навіть парламенту – розглядати це питання.

 

За словами пана Хемінгза, такі накази, які в країні вже охрестили «затичками ротів», можуть зашкодити розслідувальній журналістиці, бо за саме намагання дослідити імовірне зловживання у судовій системі репортера можуть посадити, інкримінувавши йому спробу порушення анонімності.

 

Відкритим також залишається питання про термін дії таких судових заборон, оскільки більшість із них видані в ході процесів, а не як частина вердиктів. Ініціативна група депутатів збирає приклади «затичок», щоб представити їх у парламенті та ініціювати розгляд питання щодо відповідності їх принципу справедливого суддівства.

 

«Медіаграмотність»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
blogspot.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2025 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду