Ефіопська влада арештувала групу незалежних блогерів і журналіста

Ефіопська влада арештувала групу незалежних блогерів і журналіста

00:00,
28 Квітня 2014
898

Ефіопська влада арештувала групу незалежних блогерів і журналіста

00:00,
28 Квітня 2014
898
Ефіопська влада арештувала групу незалежних блогерів і журналіста
Ефіопська влада арештувала групу незалежних блогерів і журналіста
Озброєні агенти сил безпеки арештувати у п’ятницю в Аддіс-Абебі шестеро блогерів-активістів «Зони 9» (Zone 9) і незалежного журналіста, повідомила Al Jazeera.

Операцію було здійснено вночі. Усіх блогерів схопили у власних оселях і доправили до відділку кримінальних розслідувань федеральної поліції. Там їх утримують в досудовому ув’язненні.

На початку цього року, інформує Al Jazeera,   активісти «зони 9», які жорстко критикують  державну політику і мають сильну підтримку у  соціальних медіа, тимчасово призупинили свою діяльність, звинувативши уряд у переслідуваннях

Під арешт потрапив також журналіст Тесфалем Валдієс (Tesfalem Waldyes) – автор політичних коментарів в ефіопській пресі.

Як стверджує його колега Саймегніш Йєкойє (Simegnish Yekoye), йому заборонено зустрічатися з рідними та друзями. За її словами не відомо, що конкретно стало причиною арешту і за якими звинуваченнями його утримують під. вартою.

Журналістка заявила Al Jazeera, що вона відчуває острах за майбутнє преси в країні.  «Я дуже налякана, - сказала вона. – Не знаю, що буде далі».            

Катарська телемережа розцінила репресивний  крок ефіопського уряду як «останній прояв жорсткого придушення опозиційних голосів в Ефіопії».

Amnesty International охарактеризувала його як «удушення свободи слова». «В останні дні ефіопський уряд чинить великий погром, ще сильніше затискує у лабетах свободу слова, арештовує багатьох незалежних, критично налаштованих, опозиційних діячів», - наголошує дослідниця правозахисної організації Клер Бестон (Claire Beston).

За Індексом свободи слова-2014 «Репортерів без кордонів» (RSF) Ефіопія посіла 143 місце у світі.  

Нині у цій африканській країні перебувають за ґратами десятки журналістів. Деякі з них  звинувачені у тероризмі.

У 2007-2012 роках, уникаючи переслідувань уряду, 49 репортерів змушені були покинути країну.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
aljazeera.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду