Дифамаційний позов Абрамовича проти Daily Mirror розгляне суд присяжних
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Дифамаційний позов Абрамовича проти Daily Mirror розгляне суд присяжних
Наступного тижня лондонський суд присяжних розглядатиме позов російського олігарха та власника футбольного клубу «Челсі» Романа Абрамовича проти видавця газети The Daily Mirror. Як повідомляє The Guardian, це буде перший випадок розгляду справи про захист честі, гідності й ділової репутації судом присяжних у Британії за останні два роки.
Абрамович подав позов проти компанії Mirror Group Newspapers Limited у грудні 2010 року. Олігарха образив матеріал про тренера Карло Анчелотті, якого, за інформацією The Daily Mirror, власник «Челсі» погрожував звільнити. Анчелотті дотепер залишається головним тренером клубу, а позивач стверджує, що публікація була цілеспрямованою спробою дискредитувати клуб і зачепити його ділову репутацію. Він закидає газеті, що вона опублікувала недостовірну інформацію, навіть не звернувшись до самого Абрамовича або офіційних представників футбольного клубу і не спробувавши її перевірити, як того вимагають журналістські стандарти.
Із специфікою британського дифамаційного законодавства, що дозволяє громадянину будь-якої держави засудити кого завгодно, якщо вдасться довести, що дії відповідача якимось чином стосувались Британії, вже довелося познайомитись українським виданням «Оглядач» та Kyiv Post. Українська англомовна газета була вимушена перекрити доступ до свого сайту з Британії, щоб забезпечити доказ того, що нікого з громадян королівства не торкнулись дії, за які її намагався покарати Дмитро Фірташ. Ця особливість законодавства породила у Британії явище libel tourism – «дифамаційного туризму», з яким має намір покінчити чинна влада країни.
Слухання справи судом присяжних – складний процес, що триває довго й коштує дорого, тому британські суди прагнуть уникати його коли тільки можна. Останній випадок був улітку 2009 року, коли присяжні винесли рішення (до речі, негативне) за позовом медіамагната Ричарда Десмонда до журналіста Тома Бавера. Реформа дифамаційного законодавства, поміж інших заходів, передбачатиме використання суду присяжних у справах про захист честі, гідності й ділової репутації, лише за виняткових обставин.