В Росії планують розробити законопроект цензурування сайтів, не зареєстрованих як ЗМІ

00:00,
8 Вересня 2011
1087

В Росії планують розробити законопроект цензурування сайтів, не зареєстрованих як ЗМІ

00:00,
8 Вересня 2011
1087
В Росії планують розробити законопроект цензурування сайтів, не зареєстрованих як ЗМІ
У Мінкомзв’язку РФ готові до 1 жовтня розробити законопроект про відповідальність за протиправні висловлювання на сайтах, не зареєстрованих як ЗМІ. Про це президенту Росії доповів замміністра зв’язку та масових комунікацій Олександр Жаров. Нинішнє російське законодавство дозволяє боротися з протиправним контентом на сайтах ЗМІ – однак котролювати інші інтернет-ресурси складніше.  

Нині при знаходженні протиправних, на думку уряду, коментарів Роскомнадзор надсилає  на адресу редакції інтернет-ЗМІ низку попереджень, ігнорування яких дає привід до судового позову про закриття видання.

 

Новий законопроект передбачатиме попередження «ризику виникнення дисбалансу» між  контролем інтернет-ЗМІ та сайтів, не зареєстрованих як засоби масової інформації. Під останніми маються на увазі «інформаційні посередники» – провайдери, хостингові компанії і т.п.

 

«Вважаю, що це заняття безглузде та шкідливе, – прокоментував ініціативу уряду виданню «Маркер» шеф-редактор «Рамблер-Афиша» Юрій Саприкін. – Моніторинг всього інтернету – справа даремна, легше просто заборонити коментарі. На практиці це, звичайно, не спрацювало б – заборонити в інтернеті те, що технічно можливо, не вийшло б».

 

Крім того, Саприкін зауважив, що коментарі у електронних ЗМІ пишуть лише божевільні, і відслідковувати їх висловлювання – безглуздо. До того ж подібний законопроект, на його думку, може стати засобом маніпулювання та розправи із небажаними ЗМІ. «Влада може наймати когось, хто писатиме екстремістські коментарі, а потім ЗМІ за це каратимуть», – резюмував експерт.

 

Джерело «Маркер»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду