Європейський суд з прав людини: найгірше із свободою преси – у Туреччині

00:00,
2 Грудня 2011
1464

Європейський суд з прав людини: найгірше із свободою преси – у Туреччині

00:00,
2 Грудня 2011
1464
Європейський суд з прав людини: найгірше із свободою преси – у Туреччині
Туреччина має найгірші показники зі  свободи преси та свободи слова серед усіх держав-членів Ради Європи. Так вважає член Європейського суду з прав людини, повідомляє віденський Міжнародний інститут преси (IPI).

В інтерв’ю турецькій мережі новин NTV Ішіл Каракаш (Işıl Karakaş) заявила, що Європейський суд з прав людини (European Court of Human Rights, ECHR) розглядає більше справ стосовно судових вироків у сфері медіа, винесених в Туреччині, ніж в будь-якій іншій державі, представленій у Раді Європи.

Крім того ця країна лідирує за числом порушень свободи преси. Цього року їх зафіксовано вже більше 200.

Для порівняння: у Франції, що посідає за цим показником друге, місце, постерігалося тільки 10 порушень.

Каракаш висловива особливу стурбованість тривалістю у Туреччині судових процесів та утримання під вартою. Вона торкнулася, зокрема, справи Мустафи Балбая (Mustafa  Balbay) – колишнього завідувача бюро  газети Cumhuriyet  в Анкарі. Він перебуває за ґратами вже тисячний день, з них дев’ятий місяць – в ізольованій камері.

Журналіста звинувачують в участі у змові Ергенекону – ультра-націоналістичної  організації, яка у взаємодії з верхівкою армії та сил безпеки нібито готувалася повалити теперішній уряд.

Турецький Національний комітет IPI поширив учора заяву, закликаючи   звільнити ув’язненого журналіста, відвівши «чорну тінь над свободою преси в країні». Заява адресована уряду та опозиційними партіям у парламенті  і має на меті якомога швидше домогтися зміни законів (передусім антитерористичних), що відкривають шлях до досудового  затримання журналістів. 

IPI натомість нагадує, що її представник був присутній минулого тижня на перших слуханням у справі Недіма Шенера  (Nedim Şener), відзначеного цією організацією званням Героя за свободу світової преси (World Press Freedom Hero). Його також звинувачують у причетності до змови Ерґенекону. Відомий як автор книги з розслідування вбивства турецького журналіста вірменського походження Гранта Дінка (Hrant Dink), він перебуває у тюремному ув’язненні вже майже 275 днів. Нині за даними IPI, за гратами в Туреччині перебувають 64 журналісти.

Аркадій Сидорук, за матеріалами IPI

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Daily News
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду