На захист турецького журналіста Недіма Шенера

00:00,
15 Січня 2012
1436

На захист турецького журналіста Недіма Шенера

00:00,
15 Січня 2012
1436
На захист турецького журналіста Недіма Шенера
Якщо ти журналіст - вияви міжнародну професійну солідарність!

Віденський Міжнародний інститут преси (IPI) оприлюднив петицію, що закликає звільнити Недіма Шенера (Nedim Şener) - ув'язненого турецького журналіста, відзначеного нагородою цієї медіа-організації «Герой свободи світової преси». Під нею вже поставили свої підписи тисячі репортерів та громадян Туреччини, Австрії, Великої Британії,  Росії, інших держав. Пояснюючи мотиви цього, декотрі з них пишуть: «Тому що я – журналіст». 

Ми звертаємось із закликом до українських журналістів підтримати міжнародну  акцію солідарності. Аналогії з «правосуддям» в Україні виникають самі по собі.

5 січня стамбульський суд знову відмовився звільнити Недіма Шенера, який катується у в'язниці майже 300 днів. Його та дев'ятьох інших журналістів арештували у  березні минулого року, звинувативши у тому, що вони слугують у пресі Ерґенекону – підпільній ультранаціоналістичній організації, яка нібито   взаємодіє з військовими та силами безпеки з метою повалити  уряд. Якщо Шенера визнають винним, йому загрожує до 15 років позбавлення волі.


Платформа  за свободу журналістів (The Freedom for Journalists Platform) – організація, яка представляє 94 місцеві та загальнаціональні ЗМІ, інформує: в Туреччині за ґратами перебувають  близько 100 репортерів.  Серед них -  40 журналістів, арештованих під час масових рейдів наприкінці грудня і звинувачених у поширенні  «терористичної пропаганди». Туреччина -  одна з провідних країн-тюремників у світі для журналістів.


IPI відзначив Шенера нагородою «Герой  свободи світової преси» після того, як він опублікував книгу, в якій розслідував дії уряду після вбивства 2007 року   турецького журналіста вірменського походження Гранта Дінка.


Минулого тижня на судовому процесі  Шенер, за повідомленням New York Times, назвав себе «жертвою операції помсти і нічим іншим». Справа порушена урядом ґрунтується на вельми сумнівних доказах, зокрема, на файлі, що містить прізвище Шенера, знайденому у комп'ютері в  офісі Oda TV, нібито також причетного до Ерґенекону. Згідно з повідомленням, оприлюдненим адвокатами, незалежні судові слідчі припускають, що цей файл впровадили ззовні хакери.


Радник IPI зі свободи преси в Європі Стівен М.Елліс (Steven M. Ellis) на знак публічної підтримки Шенера та інших арештованих журналістів був присутній під час оголошення стамбульським судом обвинувачення проти  них.  Наступне слухання у справі, як очікується, відбудеться 23 січня.



Після відмови суду вдовольнити клопотання Шенера про звільнення з тюрми поки триватиме процес член Виконавчої ради IPI, голова Національного комітету Туреччини IPI Ферай Тинч (Ferai Tinç) сказав: «Ми є свідками повного заперечення справедливості, того, як завдають  прямого удару по незалежній журналістиці. Якби це було не так, то всіх арештованих журналістів звільнили б. Ця справа – знаряддя   залякування усього медіа-середовища в країні. Утримання під вартою саме по собі  стало покаранням. Натомість ми всі знаємо: демократія передбачає покарання тільки за вироком».


Виконавчий директор IPI Елісон Бетель Маккензі (Alison Bethel McKenzie) заявила: «Кожен підпис під цим зверненням – це сигнал турецькому уряду, що атаки на  свободу преси неприйнятні. IPI та її філія - медіа-організація Південної та Східної Європі (SEEMO), закликають прихильників вільних засобів масової інформації та свободи слова у всьому світі додати свої імена, допомогти ув’язненому «Герою свободи світової преси» та десяткам інших репортерів, що перебувають в Туреччині за ґратами».

Джерело: Міжнародний інститут преси (IPI)

Переклад: Аркадій Сидорук

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
IPI
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду