У Саудівській Аравії закривають опозиційні сайти та арештовують їх працівників

00:00,
18 Березня 2012
1237

У Саудівській Аравії закривають опозиційні сайти та арештовують їх працівників

00:00,
18 Березня 2012
1237
У Саудівській Аравії закривають опозиційні сайти та арештовують їх працівників
Після висвітлення інтернет-ЗМІ протестів у Східній провінції Саудівської Аравії, у королівсті почалися репресивні заходи проти журналістів. Про це з посиланням на місцевих репортерів повідомляє Комітет захисту журналістів (CPJ).
Зокрема, арештовано трьох представників медіа.
 
 
У місті аль-Каліфі арештовано Джалала Мохамеда аль-Джамалу (Jalal Mohamed al-Jamal), який опікувався сайтом Al-Awamia. Роботу видання, відомого жорсткою критикою режиму, також заборонено. Місцеперебування ув’язненого, якого поки що неофіційно звинувачують в антидержавні діяльності, невідоме.  
 
 
В офісі в місті Джубайлі (Jubail) агенти служби безпеки арештували фоторепортера Хабіба Алі аль-Maaтіка (Habib Ali al-Maatiq), який контролював роботу сайту Al-Fajr Cultural Network.
 
 
Наступного дня було арештовано його колегу фоторепортера Хуссейна Маліка аль-Салама (Hussein Malik al-Salam), якого затримали у місцевому університеті.
 
 
Обох тримають у тюрмі адмінцентру Східної провінції, міста Даммам (Dammam). Жодних звинувачень ув’язненим офіційно не пред’явлено.
 
 
Сайт Al-Fajr Cultural Network висвітлював рух протесту за реформи у населеному переважно шиїтами регіоні, що зіштовхується з дискримінацією та репресіями. Після арештів репортерів сайт закрито. До цього ньому встигли опублікувати проповіді шиїтських шейхів на підтримку протестів.
 
 
Як свідчить дослідження Комітету захисту журналістів, у Саудівській Аравії перешкоджають висвітленню подій у Східній провінції, населення якої домагається проведення політичних реформ і надання ширших прав шиїтській меншості. Влада не допускає сюди жодного закордонного чи місцевого журналіста.
 
 
«Трійку утримують в ув’язненні, бо вона насмілилася збирати та поширювати інформацію, яку саудівська влада вважає за краще замовчувати», - заявив координатор програми КЗЖ з Близького Сходу та Північної Африки Мохамед Абдель Даєм ( Mohamed Abdel Dayem).
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
novostink.ru
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду