«Репортери без кордонів» критикують Ніколя Саркозі
«Ми жодним чином не захищаємо сайти, що підтримують насильство і тероризм, - заявили «Репортери без кордонів». – Однак вважаємо, що президент виступив під впливом моменту і вибрав не ту ціль, зосередивши увагу на Інтернеті».
«Пропоноване вирішення проблеми може призвести до загального контролю над Інтернетом. Це загрожує особистим свободам, залучаючи Інтернет-провайдерів до спроб ідентифікувати тих, хто відвідує такі сайти, - застерігають «Репортери без кордонів». - Пропозиція президента може призвести до зловживань, що обмежують свободу доступу до online-інформації. Очевидно, що захищати національну безпеку необхідно. Та пропоновані методи хибні й становлять серйозну загрозу фундаментальним правам».
«Такі заходи можуть мати також серйозні наслідки для журналістики розслідувань та для дослідження тероризму. Як можна вивчати дедалі ширше використання терористичними групами Інтернету та соціальних мереж, не стежачи за їхньою online-інформацією? Як можна стати компетентним у цій сфері, якщо “періодичне” відвідування певних сайтів призводитиме до кримінального переслідування», - запитують «Репортери без кодонів». - На якій стадії відвідини сайту, що пропагує насильство, загрожують громадському порядку? Коли їх слід розглядати як кримінальний злочин? Можна бути постійним відвідувачем сайту, не підтримуючи справу, яку він захищає. Хто укладе список “терористичних” сайтів чи сайтів, які слід відстежувати? Чи оприлюднять його? Хто здійснюватиме стеження? Які контрольні механізми будуть використані, щоб запобігти будь-якій можливості зловживань».
«Пропозиція президента викликає багато запитань. Ми вимагаємо термінового з’ясування», - наголошують «Репортери без кордонів».
Саркозі, виступаючи після нейтралізації «тулузького терориста» Мухаммеда Мера, заявив: «Відтепер кожен, хто періодично звертається до Інтернет-сайтів, що пропагують тероризм або закликають до ненависті чи насильства, нестиме кримінальну відповідальність».