Міжнародні організації засудили свавілля сирійської влади щодо борців за права людини

00:00,
25 Квітня 2012
677

Міжнародні організації засудили свавілля сирійської влади щодо борців за права людини

00:00,
25 Квітня 2012
677
Міжнародні організації засудили свавілля сирійської влади щодо борців за права людини
Група неурядових організацій засудила таємне утримання під вартою вже понад 65 днів президента Сирійського центру медіа та свободи слова (Center for Media and Freedom of Expression) Мазена  Дарвіша (Mazen Darwish) та чотирьох його колег.

У заяві, опублікованій на сайті «Репортерів без кордонів» (RSF), висловлена  також  глибока стурбованість кримінальним розслідуванням, яке військовий прокурор Дамаску розпочав проти семи борців за права людини, які співпрацюють з Центром.

З 16 лютого 2012 року, відколи агенти розвідувальної служби ВПС провели рейд у його головному офісі, сирійська влада відмовляється повідомляти про місцезнаходження арештованих, йдеться у документі.

22 квітня троє заарештованих, які перебували у повній ізоляції, постали перед військовим прокурором Дамаску. Він повідомив, що їхню справу розглядатиме військовий суд. В’язням інкримінують те, що вони «володіли забороненими матеріалами, призначеними для поширення». Згідно з сирійським кримінальним кодексом, це кваліфікується як злочин, що карається 6-місячним позбавленням волі.

Того ж дня чотирьох співробітниць Сирійського центру медіа та свободи слова, а також їхню гостю, яких свого часу звільнили під заставу, повідомили, що проти них «на тих же правових підставах» також буде порушено кримінальну справу.

8 арештованих осіб перевели до центральної в'язниці Адра у Дамаску. Досі не вдалося отримати жодної інформації про становище 4 з них, які перебувають під вартою без права листування, зокрема й від Мазена Дарвіша.

Центр, який з 2011 року має консультативний статус в Економічній та Соціальній Раді ООН (ЕКОСОР) відіграв ключову роль в отриманні інформації про події в Сирії у період, коли міжнародним оглядачам та журналістам  фактично був заборонений доступ в країну, наголошується у заяві. Тож арешт, затримання й судове переслідування співробітників  цієї організації має на меті заглушити їх голос у той час, як  сирійський уряд продовжує порушувати права людини, скоюючи злочини проти людяності.

Заява містить заклик до сирійської влади покінчити з військовим переслідуванням працівників Сирійського центру медіа та  свободи  слова, які всі без винятку є цивільними особами і негайно звільнити  затриманих. Заяву підписали 33 організації з сфери медіа і захисту прав людини.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Menassat
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду