Напередодні президентських виборів у Єгипті вбивають та ув’язнюють журналістів

Напередодні президентських виборів у Єгипті вбивають та ув’язнюють журналістів

00:00,
22 Травня 2014
1220

Напередодні президентських виборів у Єгипті вбивають та ув’язнюють журналістів

00:00,
22 Травня 2014
1220
Напередодні президентських виборів у Єгипті вбивають та ув’язнюють журналістів
Напередодні президентських виборів у Єгипті вбивають та ув’язнюють журналістів
У переддень призначених на 26-27 травня в Єгипті президентських виборів «Репортери без кордонів» (RSF) докладно проаналізували стан свободи медіа у цій країні за нової влади. Організація назвала становище журналістів у Єгипті «сумним».

Фаворитом президентських перегонів є нинішній міністр оборони фельдмаршал Абделя Фаттах ас-Сусі.

Військові прийшли до влади у 80-мільйонному Єгипті на початку липня внаслідок здійсненого на початку липня 2014 року державного перевороту та повалення проісламістського президента Мухамеда Мурсі.

Відтоді було вбито 6 журналістів, більшість яких висвітлювала демонстрації на його підтримку.

Першим під час масового політичного протистояння загинув фоторепортер газети Horreya-Wal-Adalah (“Свобода і справедливість») Ахмед Ассем  Самір Ель-Сенуссі. (Ahmed Samir Assem El-Senoussi). 8 липня його смертельно поранили, коли він висвітлював зіткнення перед будівлею Республіканської гвардії у Каїрі.

Як «чорний день» увійшло в історію сучасного Єгипту 14 серпня. Тоді на каїрській площі Рабіа аль-Адавія під час зйомок зіткнень між поліцією та прихильниками скинутого президента загинули троє журналістів: оператор Sky News Мік Дін (Mick Deane), репортер щоденної газети Al-Akhbar Ахмед Абдель Ґавад (Ahmed Abdel Gawad) та фоторепортер Moсаб Аль-Шамі (Mosab Al-Shami).

У ніч із 19 на 20 серпня 2013 року на контрольно-пропускному пункті на півночі країни вояки застрелили завідувача регіонального бюро щоденної газети Al-Ahram Тамера Абделя  Рауфа (Tamer Abdel Rauf).

28 березня цього року куля смертельно вразила в голову журналіста газети Al-Dostour та інформаційного сайту Masr Al-Arabiya Маяду Ашраф (Mayada Ashraf). Вона знімала демонстрацію протесту, влаштовану в Каїрі прихильниками «братів-мусульман» у відповідь на публічно оголошене Абделем Фаттахом ас-Сусі рішення балотуватися в президенти.

До сьогодні не було розпочато жодного незалежного, неупередженого  розслідування з метою покарання винуватців убивств журналістів, відзначає RSF. 

«Становище зі свободою преси в Єгипті після приходу до влади армії значно погіршилося. Протягом менш як року принаймні 65 журналістів були арештовані, 17 скніють у в'язницях», - заявила директорка відділу досліджень «Репортерів» Люсі Морійон (Lucy Morillon).

Вона закликала владу в Каїрі дотримуватися нової Конституції, що «гарантує свободу преси, негайно звільнити усіх ув’язнених журналістів і відмовитися від звинувачень проти медійників.

«Число затримань та арештів журналістів в Єгипті за останні 11 місяців особливо непокоїть», - заявляють «Репортери».

На процесі проти 20 журналістів, 12 з яких судять заочно, єгипетська Феміда звинувачує їх «у замаху на національну єдність», «у поширенні неправдивої інформації» та «у належності до «братів-мусульман», оголошених терористичною організацією. Імена трьох кореспондентів англомовної служби Al Jazeera відомі у всьому світі. Йдеться про австралійського журналіста Пітера Ґреста (Peter Greste), завідувача каїрського бюро Мохамеда Фахмі (Mohamed Fahmy), єгипетського оператора Бахера Мохамеда  (Baher Mohamed) і 26-річного репортера арабської служби катарської телемережі Абдулли Ельшамі (Abdullah Al-Shami). RSF поіменно називає усіх репресованих в Єгипті журналістів і  вимагає їхнього звільнення.

«Крайня поляризація медіа на проісламістські та антиісламістські фракції посилює поляризацію у суспільстві. Оскільки від початку виборчої кампанії чимало ЗМІ відкрито підтримують теперішній уряд, вони не виконують роль «сторожових псів», яку їм належить відігравати у демократичному суспільстві», - роблять ще один висновок «Репортери без кордонів».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
fr.rsf.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду