«Репортери без кордонів» розшукують в Ірані двох зниклих азербайджанських журналістів

00:00,
23 Травня 2012
1125

«Репортери без кордонів» розшукують в Ірані двох зниклих азербайджанських журналістів

00:00,
23 Травня 2012
1125
«Репортери без кордонів» розшукують в Ірані двох зниклих азербайджанських журналістів
«Репортери без кордонів (RSF) закликають Тегеран терміново пояснити, що сталося з молодими азербайджанськими поетами і журналістами Фарідом Хусейном  і Шагріяром Хаджизаде.

«Іранський уряд повинен пролити світло на те, що з ними сталося. Ми повинні знати, в чиїх руках вони перебувають протягом останніх трьох тижнів і чому», – заявили «Репортери без кордонів» (RSF).

24-річний Фарід Хусейн (Farid Huseyn) та 22-річний Шагріяр Хаджизаде (Shahriyar Hajizade) побували в Тегерані на запрошення іранського письменника Бахрана Сурґуна (Bahran Surgun).

1 травня вони взяли участь у презентації іранського видання творів Хусейна. А наступного дня, повертаючись до Азербайджану, зникли безвісті у місті Тебріз.

За словами головного редактора азербайджанської газети 525 Рашада Меджида (Rashad  Majid), у Тебрізі журналістів викрали «восьмеро  нападників у цивільному».

Речник МЗС Азербайджану Ельман Абдуллаєв (Elman Abdullayev) заявив 16 травня на прес-конференції, що журналістів тримають під вартою іранські  сили безпеки. Офіційний Тегеран досі не надав жодної інформації про  місцеперебування Хусейна та Хаджизаде, хоча обіцяв зробити це упродовж тижня, сказав Абдуллаєв.

Батько Шахріяра Хаджизаде повідомив, що не отримував звісток від сина з 2 травня, відколи його затримали  в Ірані.

Фарид Хусейн висвітлює соціальні, культурні та літературні теми у газеті 525 та в щоденному виданні Kaspiy. Шахріяр Хаджизаде публікує у соціальних мережах резонансі статті з молодіжних проблем та порушує у своїх текстах проблеми становища азербайджанської меншини в Ірані.

RSF привертає увагу до того, що у  ідносинах між Іраном та сусіднім Азербайджаном зростає напруженість. Остання спричинена територіальними   суперечками та геостратегічними інтересами – визначенням маршрутів великих нафто - і газопроводів.

Тегеран звинувачує Баку у маніпуляції чисельною азербайджанською меншиною, представники якої мешкають на півночі країни. Баку, в свою чергу, жорстко придушує проіранські релігійні секти в Азербайджані, звинувачуючи їх у змові з Тегераном.

Іран продовжує утримувати під вартою азербайджанського журналіста Саїда  Матінпура (Said Matinpour). Азербайджан не звільняє редактора сайту Islamazeri.az Раміна Байрамова (Ramin Bayramov).

«У дипломатичному протистоянні між Іраном та Азербайджаном заручниками вже ставали інші журналісти. Про те, що вчинити те ж саме з Хусейном та Гаджизаде не може бути й мови», – заявляє RSF. «Репортери без кордонів» також оголосили, що «обидві країни повинні покласти край тому, щоб за  взаємну ворожість розплачувалися представники медіа».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
RSF
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду