Європарламент проголосував проти ACTA
Сьогодні, 4 липня, Європейський парламент відмовився від дискусійного антипіратського законопроекту Anti-counterfeiting Trade Agreement (ACTA).
Як повідомляє видання The Verge, голосування відбулося наступним чином: 478 голосів «проти», «за» – 39 голосів, 146 парламентаріїв утрималися від голосування.
ACTA (Торгівельна угода про боротьбу з підробленою продукцією) є міжнародною угодою, яку ЄС та 22 його країни підписали у січні 2012 року. Один з аспектів угоди стосується порушення права інтелектуальної власності в інтернеті.
На думку критиків угоди, у ній містяться ризики істотного обмеження свободи користувачів інтернету та втручання в їхній приватний простір. Зокрема, мітинги проти ухвалення ACTA відбулися у Польщі, громадські протесту торкнулися також інших європейських країн.
При цьому європейські лідери констатували, що в інтернеті необхідно дотримуватися захисту авторських прав та відслідковувати випадки їх порушення, однак ACTA для цього є недосконалим законопроектом.
Так, прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск раніше відзначав: «Традиційне ставлення до авторських прав, інтелектуальної власності в інтернеті не видається можливим, і ми повинні усвідомити, що над цим потрібно працювати. Але, думаю, це не може означати згоду із гаслом «інтернет – зона повної безкарності»
Президент Європарламенту Мартін Шульц зауважував, що Європа потребує забалансованої угоди, яка боротиметься проти підробленої продукції, але водночас захищатиме свободу.
У ЄС антипіратський законопроект ACTA міг би набути чинності тільки після ратифікації у Європарламенті.