Російськомовна Wikipedia розпочала страйк проти створення єдиного реєстру заборонених сайтів

00:00,
10 Липня 2012
1341

Російськомовна Wikipedia розпочала страйк проти створення єдиного реєстру заборонених сайтів

00:00,
10 Липня 2012
1341
Російськомовна Wikipedia розпочала страйк проти створення єдиного реєстру заборонених сайтів
Російськомовний розділ Wikipedia припинив працювати у ніч на 10 липня. Таким чином проект висловлює протест проти законопроекту про створення єдиного реєстру сайтів із забороненою інформацією.

«В Державній Думі відбудеться друге слухання щодо внесення поправок до Закону про інформацію, котрі можуть призвести до створення позасудової цензури всього інтернету у Росії, у тому числі – до закриття доступу до Wikipedia російською мовою.

Сьогодні спільнота Вікіпедії протестує проти введення цензури, небезпечної для вільних знань, відкритих для всього людства. Ми просимо у вас підтримки у протидії цьому законопроекту», – таке звернення розміщено сьогодні на головній сторінці російськомовної енциклопедії.

Нагадаємо, законопроект щодо створення єдиного реєстру сайтів із забороненою інформацією передбачає внесення до реєстру доменних імен, а також мережевих адрес сайтів із забороненою інформацією – дитяче порно, пропаганда наркотиків, контент, що стимулює до самогубства.

Втім, Мінкомзв’язку мало запитання щодо змісту цієї законодавчої ініціативи, зокрема – щодо механізму фільтрації, заявляв «Ведомостям» керівник відомства Микола Нікіфоров. За його словами, потрібно шукати рішення, яке могло б захистити дітей та підлітків, проте не порушувало б свободу слова.

При цьому Микола Нікіфоров зауважив сьогодні, що не підтримує протест Wikipedia.

«Наміри Wiki бути закритою я не підтримую. Проте цей крок – важлива реакція спільноти, знак того, що потрібно вдосконалювати закон», – написав він у своєму Twitter.

Серед думок інших фахівців інтернет-сфери – виконавчий директор Фонду сприяння розвитку технологій та інфраструктури інтернету Матвій Олексеєв відзначав: фільтрація за IP-адресами призведе до того, що буде заблоковано значну частину рунету, оскільки на одній IP-адресі може розміщуватися декілька сайтів.

           

Краще, якщо небажаний контент видалятиме сам сайт, або інтернет-провайдер – однак якщо уряд вирішить піти шляхом фільтрації, раціональніше зупинитися на локальному блокуванні тих чи інших інтернет-сторінок, констатувала директор із взаємодії з державними органами Google Russia Марина Жуніч.

Проти дискусійного законопроекту висловилася також Рада з прав людини при президенті РФ. Представники Ради опублікували відповідну заяву, у якій наголошувалося, що практика передбачених законопроектом методів (блокування не конкретних сторінок, а доменів та IP-адрес) фактично може призвести до масового блокування значної частини ресурсів рунету – навіть тих, котрі не містять протиправного та аморального контенту.

«Ми вважаємо вкрай важливим зупинити введення цензури у російськомовному сегменті інтернету і, зокрема, на території Росії – це призведе до нової «електронної завіси», що негативно вплине на права та можливості громадян Росії, на розвиток суспільства у цілому та становлення усієї економіки», – заявила Рада у своєму зверненні.

Законопроект про створення єдиного реєстру сайтів із забороненою інформацією був прийнятий Держдумою РФ у першому читанні 6 липня.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Сторінка російськомовної Wiki сьогодні
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду