Індія вимагає від соцмереж вилучити матеріали, які провокують міжетнічні конфлікти
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Індія вимагає від соцмереж вилучити матеріали, які провокують міжетнічні конфлікти
В урядовій заяві стверджується, що заблоковано доступ до 245 веб-сторінок «з фальсифікованими відео- та фотоматеріалами».
«Було виявлено, що багато провокаційних та шкідливих матеріалів з’являється на сайтах соціальних мереж, розміщених за межами країни», – відзначається у заяві.
«Уряд – за вільну інформацію. Питання про цензуру взагалі не стоїть. Однак це не означає, що немає жодних обмежень», – заявив представник міністерства внутрішніх справ.
За його словами, влада намагається визначити осіб, відповідальних за розміщення провокаційного контенту.
Голова урядової телекомунікаційної комісії Р.Чандрашехар (R.Chandrashekhar) погрожував сайтам судовими позовами у випадку, якщо вони повністю не виконають вимогу вилучити такі матеріали.
Він розповів CNN-IBN, що Google та Facebook значною мірою виконали вимогу індійського уряду – у той час, як реакція Twitter була «абсолютно недостатньою».
Індія вже попереджувала, що сервіс може зіткнутися з урядовою реакцією, якщо не визначить джерела провокаційних повідомлень. Як відзначає Al Jazeera, коментар представників Twitter отримати не вдалося.
Катарська телемережа нагадує, що минулого тижня тисячі студентів та робітників з північного сходу Індії втекли з міст Мумбаї, Бангалорі та декількох інших через страх помсти за насильство щодо мусульман у віддаленому штаті Ассам. Паніку спричинили погрозливі звернення і знімки на сайтах.
Наприкінці серпня у штаті Асам відбулися зіткнення між місцевими жителями (переважно індуїстського віросповідання) і поселенцями-мусульманами, у результаті яких загинуло майже 80 осіб.
Як повідомляє BBC, тоді ж було посилено заходи безпеки щодо мусульманського населення штату.
Сутички на етнічному грунті відбувалися тут і у 70-х, і в 90-х. Через конфлікт десятки тисяч людей змушені були залишити штат у 1979-1985 роках, а також у 1996-1997 роках, нагадує Al Jazeera.