«Репортери без кордонів» критикують «захист дітей від шкідливого контенту» по-російськи

00:00,
4 Вересня 2012
1348

«Репортери без кордонів» критикують «захист дітей від шкідливого контенту» по-російськи

00:00,
4 Вересня 2012
1348
«Репортери без кордонів» критикують «захист дітей від шкідливого контенту» по-російськи
Новий закон про захист дітей від «аморальностей», на які вони можуть натрапити у мас-медіа та інтернеті, де-факто дає можливість владі укладати  чорний список сайтів, вважають «Репортери без кордонів». Закон, тим часом, набув чинності 1 вересня.

«Невизначеність та суперечливі тези закону роблять його репресивні положення ще більш загрозливими, і  підштовхують журналістів до самоцензури.  Розпливчасте визначення «шкідливого контенту» залишає надто великий простір для тлумачень, а також збільшує ймовірність необмеженого блокування. Яким чином, зважаючи на подібні обмеження, медіа висвітлюватимуть стихійні лиха, війни та злочини на сексуальному грунті?» – заявляють «Репортери без кордонів» (RSF).

Ідею маркувати «неналежні» матеріали медіаорганізація назвала «абсурдом».

«Вимога проставляти вікове маркування – абсурдна і небезпечна. На підставі захисту неповнолітніх цей закон може серйозно зашкодити можливостям  медіа висвітлювати загальні важливі для суспільства новини. Ми закликаємо парламент уточнити цей закон, а також вилучити з нього положення, які порушують Конституцію та міжнародні угоди, ратифіковані Росією», – наголосили представники RSF.

Розмитість деяких тез закону, які можна тлумачити надто широко, змусила урядовців виступити з поясненнями. На жаль, ці пояснення також виявилися суперечливими. Нині ж питання зосереджується на сутності контенту,  забороненого для дітей.

В остаточному варіанті закону передбачається, що медіа повинні не допустити випадку, коли діти натраплятимуть на контент сексуального, насильницького характеру, лайки, сцени куріння чи вживання алкоголю. Кожна така історія, відео чи знімок повинні мати позначки «6+», «12+», «16+» – для дітей старше 6, 12 та 16 років відповідно. Виключно доросла телепродукція маркуватиметься символом «18+»

Подальші коментарі речника Роскомнагляду Володимира Пікова «Репортери без кордонів» назвали «також невтішними».

Як відомо, минулого четверга Піков заявив, що від вікового маркування матеріалів не будуть звільнені навіть суспільно-політичні ЗМІ  в інтернеті.

Хоча за день до цього, у середу, прес-секретар Роскомнагляду повідомляв – суспільно-політичні ЗМІ та інформаційні агентства маркуватися не будуть.

Зміна рішення Роскомнагляду, за словами Пікова, пов’язана з тим, що сайти друкованих ЗМІ зареєстровані як окремі засоби масової інформації. Новинні стрічки інформагентств маркувати не потрібно, пояснив він, але окремі статті або сюжети з відповідним контентом – необхідно.

Російські ЗМІ розкололися на тих, які панікують з приводу нових положень, і тих, які просто спантеличені, зауважують «Репортери без кордонів».

За даними медіаорганізації, юристи газети «Коммерсантъ» стверджують, що відтепер увесь їхній сайт буде позначений як «16+», а «Интерфакс» вже маркував свої матеріали позначкою «тільки для дорослих».

Головред «Эха Москвы» Олексій Венедиктов, продовжують «Репортери без кордонів», оголосив, що тимчасово призупинив програму «Дорослі для дорослих», яку з 2004 року веде адвокат та сімейний психолог Михайло Лабковський. А генеральний директор каналу 2x2 Лев Макаров, розповів: відтепер  деякі серії South Park та The Simpsons транслюватимуться лише після 11 вечора.

Журналісти також скаржаться на те, що деякі зарубіжні сайти можуть нечесним шляхом отримати додаткову комерційну вигоду – оскільки не підпадають під дію закону.

Закон «Про захист дітей від інформації, яка спричиняє шкоду їх здоров’ю і розвитку» був ухвалений Держдумою у грудні 2010 року і підписаний президентом Медведєвим на початку 2011 року. При цьому визначалося, що основні норми закону набудуть чинності з 1 вересня 2012 року.

Новий закон викликав суперечливу реакцію представників багатьох ЗМІ, у яких виникли питання щодо трактування деяких  його умов. Зокрема, обговорювалося, що під дію закону можуть потрапити деякі класичні радянські дитячі мультфільми.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Mondialmix
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду