У Росії запрацював реєстр заборонених сайтів
До «чорного списку» повинні увійти сайти з дитячим порно, пропагандою наркотичних речовин, суїциду та іншим протизаконним контентом.
Оператором реєстру російський уряд призначив Роскомнагляд. Як відзначає газета «Ведомости», Роскомнагляду вирішила допомогти Ліга безпечного інтернету під керівництвом Костянтина Малофеєва – організація безкоштовно передає відомству програмне забезпечення, яке дозволяє приймати та передавати повідомлення про сайти з протиправним контентом.
Запрацював і єдиний сайт реєстру. Як відзначає у своєму Twitter Роскомнагляд, відомство вже почало отримувати перші заявки щодо внесення у нього сайтів.
Наразі головним питанням залишається те, як саме оператори будуть блокувати ресурси зі списку. Блокування URL технічно складніше, до цього готові не всі оператори. Але воно дозволяє блокувати саме протиправний контент, не зачіпаючи інші ресурси. Блокування ж за IP-адресою простіше – але може призвести до одночасної втрати доступу до «законних» сайтів.
30 жовтня, на зустрічі з регіональним активом «Единой России», Дмитро Медведєв відзначив, що ухвалений в Росії законопроект щодо правового регулювання інтернету не гірший, аніж ті правові норми, котрі існують в інших країнах, проте російському закону ще слід буде довести свою ефективність.
«Я гадаю, ефективність цього законопроекту буде не дуже високою. Якщо я помиляюсь – то теж добре», – зауважив російський прем’єр.
У Twitter Роскомнагляду також з’явилося повідомлення про атаки на реєстр у перший день запуску. Пізніше представник Роскомнагляду у коментарі РІА «Новости» пояснив, що під «атаками» малися на увазі не хакерські атаки, а числена кількість фіктивних заявок.
Нагадаємо, що закон, прийнятий у Держдумі РФ 11 липня 2012 року, викликав суперечливу реакцію представників багатьох ЗМІ. Російські інтернет-компанії висловилювали протест проти дискусійного законопроекту, питання до механізму його втілення мали також і урядові організації.