В інтернеті з’явилися погрози сирійських бойовиків стратити Анхар Кочнєву

00:00,
17 Грудня 2012
1585

В інтернеті з’явилися погрози сирійських бойовиків стратити Анхар Кочнєву

00:00,
17 Грудня 2012
1585
В інтернеті з’явилися погрози сирійських бойовиків стратити Анхар Кочнєву
Про це 17 грудня повідомляє газета «Взгляд» із посиланням на неофіційну Facebook-сторінку Вільної сирійської армії.

У заяві повідомляється, що революційна рада Вільної сирійської армії видала наказ про страту Кочнєвої – страта журналістки відбудеться у найближчі декілька годин.

«І нехай російський і український народи знають, що політики в їх державах не діють в інтересах свого народу, а діють у своїх власних певних інтересах, вони брешуть вам. А ми, в свою чергу, здійснимо страту, після того як всі способи було випробувано», – йдеться у повідомленні, яке підписане капітаном Мухаммедом абу Джандалем та лейтенантом Фаридом абу Хусейном.

Про викрадення української журналістки, котра працювала із низкою російських ЗМІ, Анхар Кочнєвої повідомила 12 жовтня подруга журналістки Дарія Мітіна. На початку листопада Анхар Кочнєва попросила українських і російських дипломатів виконати вимоги викрадачів. Викрадачі погрожували вбити Кочнєву 13 грудня. За інформацією Дарії Мітіної, вони нібито вимагали  викуп в $50 млн, хоча в повідомленнях самих повстанців ця інформація не фігурувала.

Пізніше у іншому відео Кочнєва промовляє текст, згідно з яким вона працює на спецслужби РФ і прибула до Сирії у січні 2012 року за підробними документами. У вівторок, 11 грудня, Міністерство закордонних України справ зробило офіційну заяву з вимогою негайно звільнити захоплену в Сирії громадянку України Анхар Кочнєву.

Міжнародні організації Article 19, Комітет захисту журналістів (CPJ), Міжнародний інститут преси (IPI) та «Репортери без кордонів» оприлюднили 12 грудня спільну заяву на підтримку журналістки, звертаючись до французької, британської, американської влади та Європейського союзу із закликом сприяти звільненню Кочнєвої. У відповідності до міжнародного права, відзначається у заяві, журналісти розглядаються як цивільні особи, і не втрачають цього статусу навіть потрапляючи до зони бойового конфлікту з професійною метою. Якщо журналістів заарештовують, їм потрібно або пред’явити звинувачення та утримувати у адекватних умовах, або звільнити, підкреслювали медіа- та правозахисні організації.

15 грудня із закликом звільнити Анхар Кочнєву виступив Державний департамент США.

Детально про цю справу читайте у статті «Викрадення Анхар Кочнєвої з багатьма невідомими».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
1TV
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду