Громадянина Кувейту засуджено на п’ять років за образу еміра у Twitter

00:00,
5 Лютого 2013
1717

Громадянина Кувейту засуджено на п’ять років за образу еміра у Twitter

00:00,
5 Лютого 2013
1717
Громадянина Кувейту засуджено на п’ять років за образу еміра у Twitter
Мохаммад Ейд аль-Аймі отримав за свої твіти максимальне судове покарання.

3 лютого суд країни засудив Мохаммада Ейд аль-Аймі (Mohammad Eid al-Ajmi) до п’яти років позбавлення волі за образу еміра Кувейту шейха Сабаха аль-Махмада аль-Сабаха (Sabah al-Ahmad al-Sabah), повідомляє Al Arabiya.

Максимальний термін ув’язнення за пости у Twitter розкритикував адвокат аль-Аймі Мохаммад аль-Хумайді (Mohammad al-Humaidi). «Ми звертаємося до уряду з проханням розширити перелік свобод і дотримуватися підписаного міжнародного законодавства у сфері захисту прав людини», – заявив адвокат.

Представники суду не прокоментували вирок – як відзначає Al Arabiya, кувействькі судові установи майже ніколи не дають коментарів ЗМІ.

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International у листопаді минулого року відзначила, що Кувейт ввів ще більше обмежень на свободу волевиявлення.

Тим не менше, заборона критикувати еміра у Кувейті прописана законодавчо, тож будь-яка подібна критика є незаконною – її ініціатори переслідуються службами державної безпеки, зауважує Al Arabiya.

У січні 2013 року Кувейтський суд виніс вирок блогеру Рашиду Салеху аль-Анзі (Rashid Saleh al-Anzi) – два роки тюремного ув’язнення за твіт, в якому було вбачено критику еміра.

Також у січні поточного року розглядалася справа журналіста Айядп аль-Харбі (Ayyad al-Harbi) – він отримав два роки ув’язнення через пости у Twitter, котрі також були визнані такими, які ображають еміра.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Al Arabiya
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду