Барак Обама доручив розробити стандарти кібербезпеки
Надзвичайно очікуваний, як відзначає видання, наказ щодо посилення кіберзахисту направлено на покращення інформаційної взаємодії між урядом та промисловими структурами, апгрейд систем кібербезпеки і захист ключової інфраструктури країни.
Про підписання наказу Обама розповів під час звернення до нації 12 лютого. «Ми знаємо, що хакери викрадають віртуальні ідентифікаційні дані і можуть перевіряти електронну пошту громадян. Ми знаємо, що зарубіжні країни полюють за нашими комерційними таємницями. Тепер наші вороги також шукають способи вивести з ладу наші енергосистеми, наші фінансові установи і системи наших авіадиспетчерських служб», – відзначив американський президент.
У наказі Обама доручив Національному інституту стандартів i технологій (National Institute of Standards and Technology, NIST) розробити стратегію та шляхи захисту інфраструктури від хакерських атак. Попередня версія цього документу повинна бути підготована протягом 240 днів.
Декілька днів тому газета The Washington Post опублікувала статтю U.S. said to be target of massive cyber-espionage campaign («Америка заявляє, що вона – ціль масивної кібершпигунської кампанії»), у якій наводилася заснована на останніх розвідданих заява ЦРУ щодо проведення масивної кібершпигунської кампанії проти США.
Серед країн, котрі є загрозою для США у аспекті реалізації розвинених кібератак, аналітики ЦРУ назвали Китай, Росію, Францію та Ізраїль.