МВС визначило стратегію боротьби з кіберзлочинністю в Україні
МВС визначило стратегію боротьби з кіберзлочинністю в Україні
На засіданні 6 березня 2013 року, Кабінет міністрів України схвалив законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про основи національної безпеки України» щодо кібернетичної безпеки України».
Законопроект був розроблений Міністерством внутрішніх справ на виконання доручень Кабінету Міністрів, даних до рішення Ради національної безпеки і оборони України від 25 травня 2012 року «Про заходи щодо посилення боротьби з тероризмом в Україні».
Законопроект, відзначають у прес-службі МВС, спрямований на «формування засад державної політики у сфері забезпечення кібернетичної безпеки України шляхом визначення основних реальних і потенційних загроз національній безпеці кібернетичного характеру, основних напрямів державної політики та основних функцій суб’єктів забезпечення національної безпеки в цій сфері».
Крім цього, законопроект вводить такі поняття як «кібербезпека» і «кіберпростір».
Член парламентського комітету з питань національної безпеки Сергій Гриневецький впевнений, що наступним кроком стане посилення відповідальності за розглянуті у законопроекті правопорушення, пише «Коммерсантъ».
Надання цим порушення статусу загрози національній безпеці може призвести до розширення повноважень правоохоронних органів, вважає парнтер юридичної фірми AstapovLawyers Олег Мальський. «Розширення компетенцій у цьому питання дає органам більше можливостей під час перевірки підприємств. Наприклад, це дозволить проводити вилучення документів під егідою загрози нацбезпеці», – вважає він.
«Рятуючи» вітчизну від порнографії і «культу жорстокості», апелюючи до «захисту дітей», влада ухвалює найбільш небезпечні антисуспільні закони. Законопроект про кібербезпеку – це не спроба зарегулювати інтернет, а спроба зарегулювати людям мозок», – відзначив редактор блогу Looo.ch Анатолій Ульянов, чий попередній проект Proza.com.ua було закрито після скарг Національної комісії із захисту суспільної моралі.
«Документ явно недоопрацьований – у МВС не розуміють багатьох аспектів роботи інтернету, і, посилюючи контроль, можуть створити проблеми провайдерам», – додає член правління Інтернет Асоціації України (ІнАУ) Іван Пєтухов.